Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni BESZÉLNI angolul?

Figyelt kérdés

Magántanárhoz járok, mert sajnos a diplomám nyelvvizsgához kötött, bizonyára valamennyiőnknél. A magántanárom azt mondta, hogy szerinte félek megszólalni, ami nyilván valóan bukta nyelvvizsgán. De tényleg nem vagyok tisztába akármilyen témában is vagyok legyen az családom elírása, szabadidő, munkahely, nyaralás barátok stb. milyen igeidőben kellene megszólalnom. Képtelen vagyok színesíteni szavakkal a mondataim. Nagyjából jelenleg 2000 szót ismerek, ami állítólag már elegendő középfokú angol nyelvvizsgához.

Mennyi idő elsajátítani, hogy viszonylag szépen tudjak beszélni bármilyen témában, nem korlátlanul szófosással, hanem nagyjából 10 percig?



#angol nyelv #nyelvvizsga #beszélni angolul
2015. okt. 10. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

A 2000 szó az alapfokú nyelvvizsgához elég.

Itt a GYAK-on az átlag középfokúzónak a szókincse 10000.

Úgy hogy még néhány év kell bizony.

2015. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod milyen nyelvtannal kell beszélni, akkor nem félsz, hanem szimplán nem tanultál még eleget.
2015. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mivel általában magadról, a te szokásaidról vagy a világ szokásos jelenségeiről van szó, ezért a legtöbb esetben egyszerű jelen időben. Ha azt kérdezik, hogy hol voltál nyaralni tavaly, akkor meg múlt időben. Írjál fogalmazásokat, írásban színesíts, akkor van időd a megfelelő szavakat kikeresni, és utána mondd el szóban, amit leírtál. Nem lehet időt becsülni, van aki 10 szóval is beszél, van aki meg csak szenved éveken át. És nem kell semmiről 10 perces monológot mondani.
2015. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban, ha nem tudod melyik igeidő kell, akkor a nyelvtant még gyakorolni kéne. De! Vannak emberek akik nulla nyelvtani tudással is bátran beszélnek, vannak akik meg csak akkor hajlandóak megszólalni, ha a nyelvtan tökéletes. Én is az utóbbi vagyok. Kb. 10 éve Németországban voltunk, és útközben valami tölteni való kütyünk (talán kamera?) lemerült. Apukám mondta, kérdezzem meg a benzinkútnál, bedughatjuk-e valahol konnektorba amíg ott vagyunk. Kb. 30 km-en keresztül agyaltam, hogy is kéne a mondatot HELYESEN összerakni. Mikor odaértünk ő bement, meglobogtatta a csatlakozót, és széttárva a kezét megvonta a vállát. A benzinkutas meg rábökött a konnektorra.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden hozzáállás kérdése. Próbálj bátran megszólalni akkor is, ha nem feltétlenül jó. De a tudás részén is lehet javítani, ha gyakorlod a szövegalkotást. A témaköröket nagyjából lehet tudni. Keresd ki hozzájuk a kulcsszavakat és írj "fogalmazást". Azzal begyakorolhatod a témakörhöz tartozó szerkezeteket is. Magadban beszélve is gyakorolhatsz a szobában - legfeljebb szólj a családnak előtte, hogy nem bolondultál meg :-)Úgy esetleg ráérzel arra, hogy mi az ami könnyen jön a szádra és mi az amivel küzdesz hogy összerakd.

2015. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Kedves első!

Honnan veszed ezt az ökörséget, hogy 10000 szó? Már ne haragudj, de ennyi szóval már egyetemen taníthat valaki nem, hogy angolul, de angol nyelvet. 2000 szóval még éppen nem, de még 500 szó pluszba tanulással már mehetsz angol közép fokra. 3000 szóval már valaki választékosan beszél angolul. És tévedés az is, hogy 2000 szóval alapfok. 6-800 szóval már meg lehet szerezni az alapfokot. Kérdésedre a válasz: nagyjából 2-3 hónap alatt mr szépen fogsz tudni beszélni, sok filmet nézz és BESZÉLGESS VALAKIVEL, aki tud beszélni angolul.

2015. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. A négyes hozzászóló viszont szépen szögén találta a fejet... Illetve ami nekem még segített az, hogy a youtube-on van, hogy beszél, és a szöveg ki van írva. Vagy keress zeneszámokra rá, így, hogy zeneszám + lyrics. Angol középfokon nem azt várják, hogy találd fel a spanyol viaszt, hanem, hogy tudj folyamatosan beszélni.
2015. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Hasznos oldal, nézegesd!

2015. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3-as és az 5 öshöz. 10 ezer szó butaság, felsőfokhoz is kissé túlzás volna, inkább 8.000.

Tanács a kérdezőnek: 2000 szóval mehetsz nyelvvizsgázni, de tanulj meg előtte még szószerkezeteket, pl.: in my opinion, in fact, therefore, as a result stb stb. Ezeket feltétlen rakd bele majd a beszédedbe, mert ezeket értékelik. 2-3 hónap alatt meg lehet tanulni a társalgást, persze nem igazi hivatalos tárgyaló szinten.

2015. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!