Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet gyorsan és...

Hogyan lehet gyorsan és könnyedén megtanulni angolul? Tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Érettségi előtt állok és a nyelvvel gondok akadtak. Lehet, hogy furcsán hangzik, de általános iskola óta tanulom a németet, de mióta átjöttem gimnáziumba szinte semmit sem tudok. A gimiben 2 nyelvet tanulunk. Az egyik az általános iskolából hozott nyelv (nekem jelenesetben a német), a másik pedig egy választott nyelv (nekem jelenesetben az angol). Eddig biztosra vettem, hogy németből fogok érettségizni, azonban amióta elkezdtünk készülni az érettségire rájöttem, hogy az angol jobban megy és inkább abból szeretnék. Jobban megy, azonban nem vagyok biztos abban, hogy a tudásom elég az érettségihez. Szerencsére addig van idő kicsit feljebb küzdeni magam. Mit ajánlanátok, hogyan lenne ez lehetséges?

2015. okt. 28. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi nagyon alacsony szint, A2 körüli, nincs mitől tartanod. már most tudsz letölteni feladatsorokat visszamenőleg, és gyakorolhatsz, meglátod, nem lesz baj.
2015. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást :)
2015. okt. 28. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, és ezt úgy írom, hogy pontosan a te cipődben jártam, és végül angolul érettségiztem, a német annyira nem ment. közben másból emelteztem, 7 érettségi tárgyam volt, és egy perc időm nem volt gyakorolni, szóval az angol középszintű volt az egyetlen, amire egyáltalán nem tanultam, és 2. nyelvem volt, mégis közel 90% lett.
2015. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
angolból*
2015. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Huuha, elég jó voltál :D

Az egyik barátnőm azt ajánlja, hogy nézzek angolul filmeket. Az ő egyik ismerőse tök buta volt angolból, aztán érettségi előtt 1-2 hónappal eszmélt rá, hogy hát tanulni kéne a nyelvet is :D Ekkor elkezdett angolul filmeket nézni és vagy 3-as vagy 4-es angol érettségit tett, úgy hogy full hülye volt belőle. Talán ha előbb elkezdte volna, akkor az ötös is meg lett volna neki :)

2015. okt. 28. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!