Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem ciki manapság nem tudni...

Nem ciki manapság nem tudni egy idegennyelven sem?

Figyelt kérdés
A 18-35 közötti korosztályra értem. Csak mert az öcséim csak magyarul tudnak és le sem sül a pofijukról a bőr..Olyan aluliskolázott dolog manapság csak magyarul tudni, nem?

2016. febr. 1. 16:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Ha 5 éves az öcséd, akkor nem.
2016. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Fent megneveztem a korosztályt...ebbe esnek bele a testvéreim is.
2016. febr. 1. 17:02
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
De szerintem ciki. Nem mondom, hogy mindenkinek angolul kell tudnia, de azért egy idegen nyelvet mindenkinek tudnia kellene legalább.
2016. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ilyen kérdést kiírni aluliskolázott dolog, és ezt angoltanárként írom.
2016. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
'Kedves' angoltanár! Miért is? A 18 és 35 év közötti 17 év kevés ahhoz, hogy a mai Magyarország gyereke (amennyiben egészséges szellemileg) egy nyamvadék idegennyelvet legalább egy B2-es szinten magáévá tegyen, mikor az EU tagja vagyunk..? Na ne röhögtessen...
2016. febr. 1. 17:09
 6/33 anonim ***** válasza:
69%

Jó, akkor most olvasd vissza, amit írtam. Magyarul írtam, szóval nem nehéz.

Azt írtam volna, hogy nem lehet megtanulni idegen nyelven? Na, ugye. Hanem mit? Hogy visszataszító stílusban írsz a testvéreidről?

2016. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Miért kellene elfogultnak lennem a családtagjaimmal, ha ez rájuk is érvényes. Én őszinte ember vagyok, nem egy s*ggnyaló. Szép lenne már ha a törvényeket is úgy hoznák, hogy családtagra nem érvényes...Gondolkozz már mielőtt írsz.
2016. febr. 1. 17:21
 8/33 anonim ***** válasza:
68%

Én egy vadidegenről sem beszélek így. Ha neked ez s**gnyalás, akkor Te vagy az aluliskolázott, mert ez pusztán jólneveltség kérdése.

És törvényekkel jössz... édes Istenem, miért nem visszük munkatáborba azt, aki nem tud egy idegen nyelven?


Illik megtanulni egy idegen nyelvet, a lehetőségek megvannak, de neked fogalmad sincs arról, hogy egyeseknek ez milyen rohadt nehéz. Én egy olyan iskolában tanítok, ahol rengeteg tanulási zavaros, hátrányos helyzetű diák van, akik a saját anyanyelvükkel is hadilábon állnak, és akik számára már az sikertörténet lenne, ha egy szakmát elsajátítanának, hogy eltartsák magukat.

2016. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
És a diákjaid 18 és 35 év közöttiek, ember? Miről beszélsz??? Felnőtt korosztályról van szó a kérdésben, nem ismered a számokat? Vagy magyarul nem tudsz szöveget értelmezni? :( Jesszus..Nekem meg a matematikához nem volt érzékem, mégis elvégeztem a közgázt statisztikával, pénzüggyel, makró-mikróval együtt. De maradjunk az alapoknál: leérettségiztem belőle, akármennyire is szenvedtem vele. Még egyszer leírom, hogy segítsek felfogni: 18 És 35 ÉV KÖZÖTTI KOROSZTÁLY.
2016. febr. 1. 17:40
 10/33 schamuelson ***** válasza:
95%

Kedves kérdező! Ha vitaindítónak szántad a kérdésedet, akkor illik tiszteletben tartani, ha valakinek más véleménye van. Elfogadhatod, vagy elutasíthatod az érveit, próbálhatod meggyőzni a magad igazáról. Ha csak a saját igazad megerősítésére vágysz, akkor... Áh, hagyjuk!


A kérdéshez: Szerintem nem csak az általad írt korosztálya nézve ciki, hogy nem beszél valaki idegen nyelvet, a fiatalabbakra és idősebbekre is valamennyire igaznak érzem állításodat. Érdekes módon ezt pont olyan valaki mondta nekem, aki csak magyarul beszél, és egy külföldi út során szembesült azzal, hogy másokra, mások nyelvtudására kell hagyatkoznia. Persze ennek részben a korabeli (átkos) iskolarendszer az oka. Meg az, hogy nagyon sok munkakörhöz nincs szükség idegennyelvtudásra, és az iskolában megszerzett kevés tudás elfelejtődik.

Szóval lehet élni egy nyelv ismeretével, ahogy lehet élni anélkül, hogy minden középiskolai tantárgyból jeles érettségi vizsgát tegyél. Ha nincs meg a motivációja a testvéreidnek, önmagáért csak a tudásért nem hiszem, hogy ezer órát (és annak költségeit) megéri nekik belefektetni a nyelvtanulásba.

2016. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!