Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem ciki manapság nem tudni...

Nem ciki manapság nem tudni egy idegennyelven sem?

Figyelt kérdés
A 18-35 közötti korosztályra értem. Csak mert az öcséim csak magyarul tudnak és le sem sül a pofijukról a bőr..Olyan aluliskolázott dolog manapság csak magyarul tudni, nem?

2016. febr. 1. 16:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj már be egy ilyen kutatást, kérlek...
2016. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarok amúgy is tehetségtelenek a nyelvtanulásban. Ezt sok kutatás igazolta már. Tehát ami nem megy nem kell erőltetni."


Ilyet csak az mond, aki nem járatos a nyelvészetben. Ilyen nincs, hogy egy nemzet tehetségesebb benne. Mi magyarok nehezen tanulunk tonális nyelveket, de jól tanulunk agglutinálót. Egy finn leteszi a tollát, míg a magyar hangtörvényeket, és a toldalékok ahhoz igazodását magyarázzák az osztály többi részének. Egy olasz könnyebben megtanul portugálul, mint eszkimó nyelven, de szerintem a walesieknek se lenne semmi bajuk az izlandi hangképzéssel.

2016. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem az egyének, hanem a közoktatás hibája, hogy a magyarok többsége nem tud megtanulni még angolul se normálisan. És nem is nyelvrokonság kérdése. Indiában még az út szélén kolduló hajléktalan is beszél angolul. Japánban szinte nincs is olyan ember, aki nem beszél angolul, mert az iskolában normálisan megtanítják. Pedig szerintem a japán nyelv legalább olyan távol áll az angoltól, mint a magyar. Nem a magyar népben kellene keresni a hibát, hanem az oktatás silány színvonalában. Inkább a tanároknak ciki, hogy 8-9 év nyelvtanulás után a diákoknak alapszintű tudást sem sikerül átadni.
2016. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!