Német vagy francia?

Figyelt kérdés
Két tannyelvű képzésen angolul tanulok, és most jött el az ideje a második idegennyelv kiválasztásának. Az lenne a kérdésem, melyik nyelvnek mi az előnye? Melyiket érdemesebb választani az angol mellé? Milyen tapasztalataitok vannak?
2016. febr. 2. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi a célod később. Ha nincs semmi konkrét, akkor elsősorban a németet választanám, többre mész vele itthon, mint a franciával.
2016. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Német.



Több mint 10 éve nyelvvizsgáztam franciából (mellette angolul beszélek én is), azóta kb 2x kellett megszólalnom, és egyszer sem kerültem olyan helyzetbe, hogy mondjuk egy állásinterjún a franciát vártak volna el, olyannal viszont gyakran találkozom, hogy a német előny.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a francia soha senkinek nem kell, biztos van aki a francia nyelvtudásával keresi a kenyerét, de sokkal nagyobb az esélye, hogy a némettel tudsz valamit kezdeni az életben, rengeteg a német cég, külföldi munkavállalásnál, továbbtanulásnál is inkább az angol és a német nyelvterületeket célozza mindenki.

2016. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hova akarsz emmigrálni.
2016. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegy mert mindenhol angol kell, de németo-ban is rengetegen beszélnek angolul.

Én felsőfokút tettem le németből 10 éve, szerintem nem olyan nehéz nyelv mint sokan hiszik, de sehol sem használom, egyszer használtam Görögországban egy boltban.

Angolt viszont napi szinten használom, programok miatt, de akárhova mentem mindig az angol kellett.

2016. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!