Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek a középszintű...

Hogyan készüljek a középszintű német próbaérettségire? ( Többi lent. )

Figyelt kérdés

A tanulmányi jó, de a némettel nagyon nagy bajban vagyok,a német tudásom nagyon a nullán van. 10 nap múlva próbaérettségit írok, ami nagyban befolyásolja az év végi jegyet, tehát ha elrontom, akkor a tanár év végén megbuktat, augusztusban pótvizsga, majd októberben érettségi. EZT NEM AKAROM. Hetek óta ezen görcsölök. Neki ültem sokszor, de a vége az lett mindig,hogy felugrott a vérnyomásom...

10 napom maradt. Képes lennék behozni a lemaradást? Hogyan kezdjek neki? Sok mindent kéne átnézni, fogalmam sincs,hogy hol kezdjem.Mit lenne érdemes átnézni? A nyelvtanra gondoltam. Pl.: kötőszavak

És még mit?

Nagyon kéne a segítség.

A linkeket is örülök, ahol esetleg gyakorló feladatok vannak, vagy ahol kicsit rendszerezni tudom az eddigi (kevés) ismereteimet.

Köszönöm a segítséget. :)



2016. febr. 7. 10:57
 1/2 A kérdező kommentje:
A tanulmányi átlagom jó.*
2016. febr. 7. 10:59
 2/2 Minee válasza:

Szia!

Szerintem mindenek előtt nyugodj meg! Ne görcsölj rá! Nem vagy egy buta tanuló, úgyhogy sikerülni fog. Amit a legjobban gyakorolj azok az érettségis feladatok! Ilyen feladatokat találhatsz különböző nyelvvizsgás oldalakon mint a dexam, origo stb. Na meg a nyelvtan(igeidők mikor használják...). Azt tanuld meg és az idegen szavakat, ezek biztosan segíteni fognak. A nyelvtan az írásnál az idegen szavak is ott, és a magnóhallgatásnál is segítenek.

Nyugodj meg!

Sok sikert!

2016. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!