Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanuljak második nyelvként...

Mit tanuljak második nyelvként? Orosz vagy Német?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolt tanulok és el kéne döntenem, hogy mit tanuljak mellé és ez a kettő között képtelen vagyok választani.

2016. febr. 4. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

A német és az angol üti egymást.

A német undorító nyelv undorító kultúrával.

Az orosz szép nyelv magas kultúrával.

2016. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jó nagy baromságot beszél. Miért ütné egymást a német és az angol?

Az meg, hogy undorító, egyéni preferencia. Nekem pl. az olasz nem tetszik, másik meg az egekig magasztalják.

Én mindkettőt beszélem, a németet talán kicsit jobban is szeretem.

Kérdésedre válaszolva: mindkettő hasznos és nehéz nyelv, szinte mindegy, hogy melyiket választod, mindkettővel jól jársz.


Én a németet tanulnám előbb, utána az oroszt. Angol után talán az kicsit könnyebb lenne, illetve ha segítségre van szükséged, akkor németből könyebben és olcsóbban találsz magántanárt is.

(MOst szeretném elkezdeni az oroszt vagy a franciát, én ezekből nem tudok választani!:)


Sok sikert!

2016. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Én most azt hiszem az iskolában az oroszt választom és tanfolyamon elkezdeném a németet de kicsit döntésképtelen vagyok sajnos.

2016. febr. 4. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez jó döntés lenne! Suliban a tanárod tudna segíteni, német tanfolyaom pedig egyszerűbb találni, mint oroszt. :)
2016. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hova akarsz emmigrálni. Németországba vagy Oroszországba.
2016. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem mindenem a nyelvtanulás. Van egy német középfokúm,angolból idén teszek emelt szintű érettségit. Jövőre pedig Japán szakra szeretnék menni az egyetemen,és mellé második nyelvként az oroszt venném fel.


Én őszintén szólva utálom a németet. Nagyon nem áll a számra,és nem sok logikát látok benne (ez talán betudható az ukrán származásomnak).


Az orosz szerintem jobb,mivel manapság kevesebben tanulják idegennyelvként. A cirill betűktől ne félj,2 órába sem telik megtanulni. Igen kicsit hosszú szavaik vannak,és néha sok mássalhangzó halmozódik fel,de ilyen a mi nyelvünkben is van. Nekünk,magyaroknak a lágy hangokkal sem kellene,hogy gondunk legyen,hiszen ki tudjuk ejteni.


Sokan félnek a kiejtésektől:


где? /Ggye,ahol a G után a gy-t ejted/

Erre mindenki nagyot néz,holott mi is használjuk a "meggyógyul" szóban.

"щ" Illetve ezt a hangot is "SCS" A "Békéscsaba" szóban.


Szerintem válaszd az oroszt,én több logikát látok benne,a német inkább magolós. (Főleg ha vizsgázni szeretnél,és nem csak az utcán társalogni.)


18F

2016. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!