Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a "legkönnyebb" német...

Melyik a "legkönnyebb" német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Eddig TELC-en voltam, az írásbeli 4-szer nem sikerült, a szóbeli 2.-ra sikerült. Most gondolkozom egy "fajtaváltáson", ami könnyebb mint a TELC írásbeli. Mit ajánlotok??
2016. febr. 12. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "legkönnyebb" nyelvvizsga. Meggyőződésem, mindegyik egyforma nehézségű.


Igaz, én már legalább nyolc éve tettem német nyelvvizsgát, de azt tudom ajánlani, hogy nézz szét, milyen tipusúak vannak a lakóhelyeden, és ezeknek egy-egy feladatsorait nézd át. Mert ahány diák, annyiféle verzió és elvárás.


Van akinek ez könnyebb, van akinek a másik, szóval érdemesnek látom a tájékozódásra egy kis időt befektetni.


Konkrétan: Azt kell megállapítanod, hogy a stílusa hogy fekszik számodra az egyes tipusoknak.


Én pl. személy szerint nem szerettem soha a telc-et, mert ott csak satírozni kell, az ilyen tesztes baromságokat meg alapból utálom. Van még origó, ecl, ösd, stb. Én végül az utóbbinál kötöttem ki, habár sokak szerint brutál nehéz.


Volt régebben egy összefoglaló könyv, sajnos a címére már nem emlékszem, amiben néhány nyelvvizsgatipusnak egy-két feladatsora, értékelési módja bennt volt, összehasonlítás szerint is. Nem tudom, van -e még, de az biztosan hasznos.


Remélem, tudtam azért valamit segíteni, és hát mielőbb legyen meg az a nyelvvizsga! :)

2016. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Most ami úgy megtetszett az a BME és ECL típusú, hogy nyelvtani nincs benne, meg a szövegértés is más. Hát igen, nem csak diploma mellé kellene, hanem esetleg plusz pont a felvételin is.
2016. febr. 13. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!