Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vajon van esély rá, hogy a...

Vajon van esély rá, hogy a most következő Euroexam nyelvvizsga könnyebb lesz, mint az előzőek?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam és hallottam, hogy az előző 2-3 középfokú nyelvvizsga irreálisan nehéz volt, helyenként felsőfokú szintű feladatokkal, így meglehetősen nagy arányban hasaltak el. Arról is kaptam információkat, hogy a feladatok gyakran ismétlődnek, a korábbi nyelvvizsgákból emelnek be 1-1 feladatot, szóval érdemes nézegetni azokat is.

Leginkább arra volnék kíváncsi, hogy van-e effajta ciklikusság a Euroexam nyelvvizsákat tekintve, hogy pl. 2-3 nehéz nyelvvizsgát követ 2-3 könnyű, figyelt-e meg valaki ilyet, vagy tud-e ilyesmiről?



2016. febr. 16. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én most február 13-án voltam szóbelizni és igen, a listening része nem volt könnyű, erre számítottam is, mert én is olvasgattam előtte a fórumokat, viszont személyes viszonyítási alapom sajnos nincs, mert előtte nem próbáltam a vizsgát. Saját megítélésem szerint, úgy a felét teljesíthettem ennek a résznek, talán egy kicsit többet. A szöveg igazából szerintem érthető volt, tehát nem is azzal van a baj, inkább azzal, hogy közben egyszerre azon is gondolkodnod kell, hogy hová illik a papíron, melyik részre, mondatra vonatkozik, hová kell beillesztened stb... Ez persze mindenhol így van, de talán itt azért nehezebb, mert az egyes feladatokat csak kétszer lehet meghallgatni, úgy tudom van ahol háromszor is, ami nagyon sokat tud jelenteni. Többen a fórumokon az időre panaszkodtak, főleg írásbelin. Annyit azért tudni kell, hogy nyelvvizsga és nyelvvizsga között is van különbség, még ha egy szint is. A való életben is azonnal kell reagálni és lehetőleg helyesen, értelmesen, nincs idő percekig gondolkodni. Talán ez a vizsga erre megy rá, a szóbeli másik részén is a válaszok folyamatossága és a reakció idő számít szerintem, nem pedig az, hogy mennyire magoltál be egy-egy tételt, mondatot, szituációt, hogy azt visszaadd, mint a suliban. Én még várom az eredményt, bízok a legjobbakban. Úgy gondolom, hogy nem lett könnyebb, de ismétlem, én csak a most hétvégi személyes és a korábban fórumon olvasottakat összevetve tudom ezt mondani. Ha úgy érzed, hogy még nem állsz készen és van még néhány hónapod, akkor várj még, mert nem olcsó a vizsga. Ha pedig úgy gondolod, hogy mégis megpróbálod, akkor sok sikert kívánok! :) 31/F
2016. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!