Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben mitől függ hogy...

Németben mitől függ hogy préteritum vagy perfekt múlt időt használunk? Üdv egy nagyon kezdő németes.

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 12:27
 1/4 anonim válasza:
Szia, általában könyvekben präteritum-ot (nem prÉteritum, az ä az e) használnak. Ahol én élek, Oberbayern-ben, szinte csak perfektet használunk.Ich habe gehabt, Ich habe gemacht, ich bin gefahren, es ist gewesen. Néha használjuk úgy is hogy: ich sagte, ich war, ich hatte. A bajoron belül több nyelvjárás is van. Párom bajor, ő néha úgy mondja hogy: I hob gmacht ghabt, azaz ich habe gemacht gehabt. Ez "nyelvtanilag" nem helyes, hivatalosan így nem használják. Szerintem a perfektet tanuld, azt fogod többször használni társalgáskor. A präteritumot inkább újság és könyvolvasás közben fogod látni.
2016. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Előző voltam, annyit még hozzátennék, hogy perfektet sokszor használnak dalokban, lehet játszani vele, meg lehet téveszteni vele a hallgatót. Pl.: "ich bin ein Mann......gewesen" (Transzvesztita utalás) Tehát én egy férfi vagyok....voltam. Ez kicsit idiótán hangzik magyarul. Első alakban ez lenne: Ich war ein Mann, így már teljesen mást jelent a szövegkörnyezetében. Ich habe ein Auto.....gehabt :( ... És ehhez hasonló.
2016. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bajor az teljesen mas, az mar nem is nemet :DD En abszolut nem ertem a bajort, nekem az olyan mórgos nyelvjaras :DD


A beszedben inkabb perfektet hasznalnak, irott szövegben, ha elmeselnek mondjuk egy tortenetet, akkor inkabb präteritumot. De a modbeli segedigeknel még szoban is gyakran a präteritum jelenik meg. Ich konnte, ich wusste...stb..

2016. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
i mog Bayrisch. I hob's glernt. I finds guad und du konnst ois sagn, wos de andern net verstehn.
2016. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!