Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szó (kifejezés) tanuló...

Milyen szó (kifejezés) tanuló módszerek vannak (angol nyelvhez?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok. Nagyon gyatra a szókincsem és ez rányomja a bélyegét az egész nyelvtanulásra. A hagyományos magolós módszert már nagyon unom és egyáltalán nem érzem hatékonynak. Nektek milyen módszer vált be?

2016. márc. 2. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Könyvek olvasása.
2016. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Könyvet kell olvasni.
2016. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De olvasás közben is sokszor rágörcsölök arra, hogy milyen sok szót nem értek.


Egyébkent milyen könyvvel érdemes kezdeni?

2016. márc. 2. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:

The Little Prince

[link]

2016. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, de mit kezdek olvasás közben az ismeretlen szavakkal? Aláhúzom? Megnézem a szótárban? Kiírom? Visszatérek rá?
2016. márc. 3. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:

A szótanulás magában valóban elég sanyarú büntetése az életnek, de azért azt fel lehet turbózni. Én például azért, hogy kisebb helyet foglaljon el, lehessen keresni, stb, bevertem a kiszótárazott dolgokat wordbe. Így aztán menet közben is könnyebb volt elővenni egy A4-re kinyomtatott lapot, aminél az sem volt baj, hogy ha zavar, eldobom. Aztán rámondtam diktafonra, és ha alkalom adódott, lejátszottam. Ez már így egyszeresen is négy találkozás a szavakkal. Ha már wordben volt, alkalmas volt arra, hogy egyszer pár perc alatt írtam egy véletlengenerátort, ami előhúzta valamelyik szavat, vegyesen az angol és a magyar oldalról. A következő az összegyűjtés, thesaurus-szerűen. Ami ezek után is elveszik, azt arról lehet megjegyezni, hogy mi az, amit mindig elfelejtek. :D


A könyvolvasás magában egyáltalán nem hatékony. Persze, akkor hatékony, ha a szó az alaptörténethez, csodált vagy gyűlölt főszereplőhöz, stb kapcsolódott (fentebb is kapcsolásokról is van szó), vagy sokszor ismétlődött a könyvben (fentebb is ismétlésekről is van szó). De egy "átlag" szóhoz sokat és gyorsan kellene ahhoz olvasni, hogy megfelelően nagy valószínűsége legyen annak, hogy az megismétlődik. Mintegy 300 könyv elolvasása után ezek a problémák már valóban nem problémák. Addig azonban csak ajánlatos némi munkát is belefektetni.

2016. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
...azt még elfelejtettem írni, hogy a magam részéről úgy tartom, az olvasás lovára másképpen kellene felülnöd. Hacsak az egyetlen érdeklődési köröd nem valami egészen elvarázsolt részterület, például az agysebészethez használt koponyafűrészek olajozási kérdései, akkor olyan könyvet olvass, ami érdekel. Az visz jól előre.
2016. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Be kell maggolni és kész.
2016. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Anki. Pont szokincsfejlesztesre talaltak ki. En amugy minden (duolingos) lecke alatt egy cetlire gyujtom az új szavakat. Reggel pedig munkaba menet tanulom. Igy napi kb 15 percet forditok szotanulasra. Annyit azert ki lehet bírni. A lapokat pedig néha ismetlem. Nekem Ez a hatásos módszer.
2016. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Magolom, de ezt nem érzem hatásosnak.

Jó annak, aki tud utazás közben tanulni.


Az a baj, hogy amíg a szavakat nem tudom, addig semmilyen feladatot sem tudok megoldani.

2016. márc. 17. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!