Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szó (kifejezés) tanuló...

Milyen szó (kifejezés) tanuló módszerek vannak (angol nyelvhez?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok. Nagyon gyatra a szókincsem és ez rányomja a bélyegét az egész nyelvtanulásra. A hagyományos magolós módszert már nagyon unom és egyáltalán nem érzem hatékonynak. Nektek milyen módszer vált be?

2016. márc. 2. 20:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem például a Quizlet jött be! Ez egy telefonos alkalmazás, direkt szótanulásra való. Én eleve ebben írtam bele az új szavakat, és ahol csak tudtam, nézegettem a szókártyákat, buszon, metrón, váróban...stb.

A hagyományos papír szótáramat nyugdíjaztam, mert úgysem vettem elő, a telefon viszont mindig kéznél van, és amikor az embernek felesleges ideje van, mindig azt kezdni nyomkodni.

Viszont én úgy csináltam, hogy nem egy-egy szót írtam ki, hanem komplett kifejezéseket, így nekem jobban megragad, mert van mihez kötni.

Ez egy jó módszer, mert gyakorlatilag nem elszigetelt szavakat tanulsz meg, amit elfelejtesz, hanem nyelvi paneleket, amik megragadnak.

2016. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%
Be kell biflázni és kész.
2016. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!