Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi, vagy...

Emelt angol érettségi, vagy Emelt szintű nyelvvizsga? Melyikkel járok jobban, illetve hogyan szerzek több pontot? Légyszi, ha tudtok, gyorsan írjatok, szűk a jelentkezési határidő! (Egy 11. osztályos tanuló)

Figyelt kérdés

#érettségi #nyelvvizsga #angol #C1 #emelt szintűangol érettségi #kétségbeesett tanuló #plsgyorsanírjatokvissza
2016. febr. 21. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Külföldön teljesen mindegy, senkit nem érdekel, mert az első találkozáskor kiderül, hogy beszélsz-e, vagy sem. Magyarországon pedig szerintem inkább az emelt szintű nyelvvizsga.
2016. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké,akkor úgy kèrdezem:hogyan szerzek több pontot?Ha melyiket csinálom meg előbb?Mert elvileg nem mindegy a sorrend,mivel emelt szintű érettségivel csak középfokú nyelvvizsgát kapok.

Mivel az angollal szeretnék valamit kezdeni,szeretném kihozni a maximumot.Én már sajnos az új érettségi ponthatárokkal fogok jövőre ére5ségizni. :/

2016. febr. 21. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Emelt szintű nyelvvizsga nincs, csak felsőfokú.

Ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni, tudni kellene, hol tanulnál tovább. Ugyanakkor egyértelmű, hogy az emelt szintűt megcsinálhatod. Egyrészt ha felsőfokú nyelvvizsga egyáltalán felmerült, nem fog gondot okozni az érettségi. Másrészt ingyen van, harmadrészt ha olyan szakra jelentkezel, megkapod az emelt szintűért a többletpontokat.

2016. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha (azt hiszem) 60% felett van az emelt érettségi akkor 50 plusz pontot kapsz, a felsőfokú nyelvvizsgáért 40et. Ettől függetlenül szerintem a nyelvvizsgával jobban jársz, főleg ha ezzel akarsz foglalkozni. Hacsak nem kell a felvételihez feltétlenül az a +10 pont. De nem ismerem az új érettségit én idén csinálom. Amúgy miért most kell jelentkezni? Ilyenről még nem hallottam.
2016. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja meg ha angolos irányba akarsz továbbmenni szerintem elég sok helyen követelmény az emelt érettségi.
2016. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!