Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy ember körülbelül hány...

Egy ember körülbelül hány nyelvet tud magas szinten, felsőfokon elsajátítani élete során?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 16:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
40
2018. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg 55.
2018. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. ápr. 7. 07:18
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Mit jelent az, hogy felsőfokon? Ha azt érted alatta, hogy van belőle C1-es nyelvvizsgád (tehát a beszéd és az íráskészséged is megvan az adott nyelvből), akkor azt kell mondjam, hogy szinte bármennyi megoldható, ameddig van kedved hozzá és szabadidőd. A nyelvek számát itt inkább az elérhető tananyag fogja behatárolni, mert a népszerű nyelvekhez biztosan találni anyagot, de pl. egy távol-keleti nyelvet szinte esélytelen tanár nélkül felsőfokig elvinni, mert egyszerűen nincs hozzá anyag. Sőt, az se biztos, hogy egzotikus nyelvekhez egyáltalán fogsz találni tanárt hozzád közel. Meg persze ott van az is, hogy oké, hogy leteszel egy nyelvből felsőfokú nyelvvizsgát, de ha utána csak egy másik nyelvre koncentrálsz, majd megint egy másikra, akkor az évek során összefog folyni a sok nyelv és bizony amiket nem használsz aktívan, azokból felejteni fogsz.
2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
C1-es szintre céloztam, igen. Köszönöm a hasznos választ! :)
2018. jún. 2. 10:52
 16/20 anonim ***** válasza:
38%
Ismerek egy apácát, akinek 6 idegen nyelvből van tolmács- vagy felsőfokú nyelvvizsgája. Mondjuk volt ideje tanulni, tekintve, hogy se család se gyerekek, és időnként másik országba helyezték át.
2018. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is max 4-5 talán 6 ha hasonló valamelyikkel a nyelv, viszont ha nincs az egész életében semmi dolga ((munka,gyerek stb)) akkor szerintem 10-15 is meglehet ha jó képességű is sokáig fog az agya ((60-70 évesen is tanul)) és ha van pénze kimenni az adott országba
2018. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Csak hogy nem a megtanulással van a gond hanem a felejtéssel. Aki azt hiszi hogy 10 vagy akár több nyelvnek (Szerintem már 5-nek sem) fent lehet tartani a szókincsét az téved. Ehhez naponta kell rászánni minden egyes nyelvre nem 10 percet.


Ez olyan, mint az anyanyelv. Tökéletesen ismered és tudod, de ha adott évig nem használod elfejeted a szavakat.


Nem lehet ilyen mennyiségű szókincset fejben tartani csak akkor ha naponta több órát szán rá az ember, ami egy munkahely mellett szerintem lehetetlen.


Esetleg egy tolmács jöhet szóba, aki 5-6 féle nyelven fordít napi szinten, mert itt a kellemes és a hasznos találkozik. :D

2018. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Csakhogy a kérdés arról szólt, hogy hány nyelvből tudsz letenni felsőfokú nyelvvizsgát, mint az egy kicsivel fentebb kiderült. Szerintem az az 5 nyelv eléggé kevés, annál sokkal több nyelvből is le lehet vizsgázni.
2018. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%

Jah, hát ha a nyelvvizsgák száma számít, akkor akár 100 is lehet, mert bármikor intézek neked vagy bárkinek némi ellenszolgáltatás fejében érvényes, hivatalos államilag elismert nyelvvizsgát.

Jellemző magyar vonás. Legyen papír a többi le van szarva.

2018. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!