Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit lenne realis elkerni...

Mennyit lenne realis elkerni egy nyelvoraert? Ti mennyit kertetek?

Figyelt kérdés
Egyetemistakent tanitanek japan nyelvet. Jelenleg egyebkent 2000 Ft/oraert tanulom, de hat az nyelviskola, en nyilvan sokkal olcsobban vallalnam. De mennyi az annyi? :) ha valaki csinalt mar ilyet, az mennyit kert el milyen nyelvert?
2016. márc. 9. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez igazából sok mindentől függ; attól, hogy helyileg hol lenne (Pesten azért elkérnek bármilyen korrepetálásért 3000-4000 forintot is, vidéken nem mennek ennyire vérre az árak), mennyire tudják megfizetni, és persze, hogy mennyire van rá igény. Meg aztán az is lényeges szempont, hogy mennyire jól tanítasz, házhoz mész-e stb..


Szerintem 1000 forintot elkérhetsz óránként, de elsődleges szempont, hogy alkuképes legyél.

2016. márc. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
En is 1000 Ft-ra gondoltam, de van, aki e-mailben ker tananyagot, van, aki skype-olni szeretne, masokkal eloben fogok (Pesten) talalkozni - en utazom.
2016. márc. 10. 00:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Japánért többet is elkérhetsz, nem állnak sorba a japántanárok.
2016. márc. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Engem már 2,5 éve is 2500 forintért tanitottak németből, Sopronba. Egy jó tanár szinte bámennyit elkérhet egyébként, de szerintem az 1000 forint kevés, főleg ha te utazol.

Szerintem hivj fel pár japán tanárt pesten akik privátba vállalnak mert biztos van és menj picit az ő áruk alá. Viszont ahogy kevés a japánul tudó tanár, ugy kevés aki érdeklődik ez iránt !

2016. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem taníthatsz hivatalosan senkit. Majd ha diplomád lesz, szóval nem kérhetsz semennyit érte, mert rádszállhatnak...
2016. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Magyarorszagon elunk, minden masodik embernek van bevetele némi feketemunkabol is... nem hiszem, hogy pont az en tanitasombol befolyo heti par ezer forintomra szallnak ra. Ha megis, hat ez van. :))
2016. márc. 11. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Saját döntésed, az elővigyázatosság soha nem árt.
2016. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Így van, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem. :)
2016. márc. 11. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös, te félrebeszélsz! Hogyne taníthatna, a magántanítás nem állami intézmény. Kizárólag a kuncsaft dönt, hogy milyen tanárt választ, és maximum az adóhatóságtól lehet félni, de tőlük sem a diploma miatt!
2016. márc. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Látom még elég tájékozatlan vagy, de mindegy. Most már más rendszer van, mint régen, az idők változtak. A magántanárkodás adóköteles. Adószámot kell kiváltani, és számlaképesnek kell lenni! Ez a hivatalos verzió. Aztán ha max. ismerettségi körön belűl korrepetálsz, akkor esetleg nem tud róla senki... De egyébként meg nem hirdetheti magát, mert akkor tényleg rászállnak.

A vitát részemről lezárom, engem nem érdekel, ki mit csinál. Saját felelőssége.

2016. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!