Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudok felejteni egy nyelvet?

El tudok felejteni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy angol kéttannyelvű osztályba járok és idén végzek. Kb. 12 éves korom óta nézek angol nyelvű filmeket, azokból is sokat tanultam

Kialakult egyfajta angol nyelvű gondolkodásom. A helyzet viszont az, hogy jövőre Bécsbe költözöm, ahol egy egyéves intenzív tanfolyamra fogok járni, utána pedig ha minden jól megy 3 évig németül fogok tanulni. A kérdésem az lenne, hogy ezalatt az idő alatt mennyit fogok felejteni angolból? Illetve mivel tudnám ilyen szinten fenntartani? Eléggé félek, hogy ez a kéttannyelvű pazarlás volt emiatt. (5 év)



2016. márc. 13. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Én angol anyanyelvű emberekkel dolgoztam 4 évig, akkor nagyon jól megtanultam angolul, meglett a felsőfokú nyelvvizsgám is. Amikor munkahelyet váltottam és már nem kellett napi szinten angolul beszélni, akkor előfordult, hogy gondolkodnom kellett, ha mondani akartam valamit, a szókincsem se volt olyan, mint volt.

Most elkezdtem könyvet olvasni és filmet nézni angolul és sokat segített, azt mondanám, hogy hasonló szinten vagyok, mint voltam akkor. Neked is ezt javaslom. :)

2016. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es válasz függvénében azt mondanám, egyénfüggő.

Én angolt 9-17 éves korom között tanultam nyelvi tagozaton (emelt óraszám, de nem kéttannyelvű). 3 hétnél hosszabb ideig nem voltam anyanyelvi környezetben, munkához írásban időről-időre használtam (szabad időben főként zenehallgatás közben "jön elő"), élő beszédre viszont évente kb. 1-2 alkalommal van csak lehetőségem. Mégis olyan biztos tudásom alakult ki, hogy álmomból felkeltve is..., minden gond nélkül :)) Ez alapján azt mondanám, nem, nem fogod elfelejteni.

Németül 3 év alatt tanultam meg erős középfokra, viszont a nyelvvizsga után sosem használtam. 10 évvel a nyelvvizsga után fél évet voltam anyanyelvi területen, és ennyi idő alatt sem "jött vissza", ami elveszett - legalábbis nem úgy, ahogy szerettem volna. Írásban elég jó vagyok (bár bizonytalan, de ha ellenőrzöm magam, kiderül, hogy jól gondoltam), a szövegértésem jó (bár nagyon kimerít), de a beszéd (bár elboldogulok vele), iszonyatosan fáraszt és frusztrál... Szóval csak akkor használom a németet, ha az "életem függ tőle":S

Szinten tartani nyilván úgy tudod, ha használod: elsősorban szóban - akár kinn lévő más külföldiekkel közös nyelvként, vagy ha fordítani kell valakinek, aki nem ért németül, használd ki a lehetőséget.

De én a helyedben alapvetően nem aggódnék.

2016. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat, egy kicsit most megnyugodtam. :) megprobálok majd olyan környezetben lenni, ahol angolul is kell beszélni, meg akkor megprobálok minél több filmet angolul nézni. :)
2016. márc. 13. 16:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg persze az angol nyelvű könyvek olvasását is bevezetem. :)
2016. márc. 13. 16:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, ahogy el fogod felejteni azokat a tantárgyakat is, amikkel nem lesz dolgod az iskola után. Az már csak rajtad múlik, hogy mennyire esik ki az angol a mindennapjaidból. Olvashatsz, nézhetsz filmeket, chatelhetsz angolul külföldiekkel, felüdülés lesz néha nem a némettel foglalkozni.
2016. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de azért az angol valahogy mégiscsak más...(legalábbis én máshogy érzem).. német mellett pedig szerintem bármi más felüdülést jelent majd :D
2016. márc. 13. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:
igen, én 10 éve nem használtam a németet, el is felejtettem az egészet.
2016. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
eL
2016. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha jól beszéled (ami valószínű, ha kijártál egy kéttannyelvűt), nem fogod elfelejteni. De a szókincse nagyon le tud épülni az embernek. Én pl. 20 éve erős felsőfokon beszéltem olaszul, de 20 éve szó szerint csak évente használom a nyelvet, úgyhogy most ott tartok, hogy némi nyelvtani hibával (mert egy-két ritkábban használt nyelvtani dolgot azért elfelejtettem) és magamat teljesen folyamatosan kifejezve gond nélkül tudok beszélgetni, viszont csak egyszerű, mindennapi témákról. Elvont témában (pl. politika, művészet, gazdaság stb.) megszólalni sem tudnék, pedig annak idején egyáltalán nem okozott gondot.


4 év alatt viszont azért ennél jóval kevesebbet felejt még az ember, különösen ha igyekszel foglalkozni vele azért.

2016. márc. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Inkább csak háttérbe szorul szerintem. De ez olyan, mint a biciklizés. Ha sokáig nem használod, akkor utána eleinte lehetsz bizonytalan, de el nem felejted.
2016. márc. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!