Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudok felejteni egy nyelvet?

El tudok felejteni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy angol kéttannyelvű osztályba járok és idén végzek. Kb. 12 éves korom óta nézek angol nyelvű filmeket, azokból is sokat tanultam

Kialakult egyfajta angol nyelvű gondolkodásom. A helyzet viszont az, hogy jövőre Bécsbe költözöm, ahol egy egyéves intenzív tanfolyamra fogok járni, utána pedig ha minden jól megy 3 évig németül fogok tanulni. A kérdésem az lenne, hogy ezalatt az idő alatt mennyit fogok felejteni angolból? Illetve mivel tudnám ilyen szinten fenntartani? Eléggé félek, hogy ez a kéttannyelvű pazarlás volt emiatt. (5 év)



2016. márc. 13. 09:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. márc. 19. 00:47
 12/13 anonim ***** válasza:

" De ez olyan, mint a biciklizés. Ha sokáig nem használod, akkor utána eleinte lehetsz bizonytalan, de el nem felejted."


Én nagyon elfelejtettem 20 év alatt a németet. Pedig kint éltem, anyanyelvi szinten beszéltem. 20 év alatt meg egyszer sem használtam. Semmit nem tudok már, csak pár szó jut eszembe. Szerintem ha valaki 20 évig nem biciklizik, azt is elfelejti.

2016. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó, de a kérdés az, hogy mennyi ideig tartana előhívni? Szerintem a töredéke lenne annak az időnek, amit egy új nyelv megtanulásával töltenél.
2016. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!