Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik mobiltelefonon,...

Hogyan működik mobiltelefonon, ha beviteli nyelvként a japánt jelölöm meg?

Figyelt kérdés

Biztos valami pofon egyszerű dologról van szó, de nem jövök rá... :D beállítottam a japánt beviteli nyelvként és próbálkoztam egyszerűbb kanjikkal pl. sensei 先生 vagy kuruma 車, de helyettük teljesen más - általában sokkal bonyolultabb kanjikat hoz fel javaslatként, ezek pedig nem is szerepelnek a listán. Miért van ez? :|


Még egy dolog, bár lehet, kiírom külön kérdésként: Wordben van lehetőség gyors váltásra a japán és a latin betűs írás között? Nyelvleckéket állítok össze, tehát például leírok egy szót latin betűkkel is a kiejtés kedvéért, majd biggyeszteném utána hiraganával, de ahhoz az egész gép beviteli nyelvét meg kellene változtatni, ugye? Szóval fordítóprogramból másolgatom ki a kanákat, de tényleg ez a legegyszerűbb módja? :/


Kifog rajtam a technika. Köszönöm, ha valaki segít.


2016. márc. 13. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha Japánra állítod, akkor majd nem tudod visszaállítani, mert csak krisz kraszok vannak.
2016. márc. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Shift+alt.
2016. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mobilon általában úgy működik a dolog, hogy fonetikusan beírod a szót, és felajánlja a lehetséges írásjeleket. Értelmesebb programnál a gyakoribb szavakat/írásmódokat rakja előrébb a listában. Még értelmesebbnél pedig azokat, amelyeket TE gyakran használsz.


Windowsnál ha telepítetted a japán szövegbevitelt (Vezérlőpult->Nyelvek->Bevitel, stb, stb, könnyen meg lehet találni), akkor a már fentebb leírt Alt+Shift billentyűkombinációval tudod váltogatni a beviteli nyelvet. (Ez nem csak Wordben, hanem az összes többi programban is így működik.)

2016. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de eddig nem sokra mentem. Mutatom, mire jutottam:


- mobil verzió: beírtam például azt, hogy "yon", amire tudtommal ezt a kanjit kellett volna felajánlania: 四

Helyette ezeket ajánlotta fel:


[link]


[link]


És persze a 4-et "shi"-nek is olvashatjuk, de arra ugyanúgy még csak hasonlót sem ajánlott fel, mint a bemutatott példában.

2016. márc. 14. 20:21
 5/12 A kérdező kommentje:

- Word verzió: megpróbáltam telepíteni a japánt, de a felélnél meghalt, és 20 percen keresztül meg sem moccant az egész. Na jó, rámegyek, hogy "Mégse" --> nem történt semmi.Feladatkezelőben kilőttem, majd újra bementem a Vezérlőpultba, ahol azt írta, újra kell indítanom a gépet. Ok. Az újraindítás nagyjából 6. alkalommal sikerült csak, végre megint beléptem a Vezérlőpultba, és ott írja, hogy lehet telepíteni, ugyanúgy, mint korábban. Rámegyek, és 5 percig meg sem moccant a telepítés:


[link]


Utána már kikapcsoltam.


Valaki meg tudná mondani, mi a fészkes fenét csinálok rosszul? Aki érdemben segít, meghívom egy sörre/akármire Pesten. -.-"

2016. márc. 14. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:

A mobilnál gyanítom, hogy kínai szövegbevitelt használsz (legalábbis a 中文 felirat erre utal :P), úgyhogy az nem nagyon fog japán szavakat felismerni. Gondolom androidos a teló, Google Play-en van kismillió japán billentyűzet app, mazsolázz azokból :)


Windowsnál így látatlanban nem tudom, hogy mi okozhatta a problémát.

Esetleg megnézheted, hogy van-e elég hely a C: meghajtón (vagy amelyiken a Windows van). Ezen kívül egy víruskeresés, szemét-takarítás (CCleaner programmal pl.), töredezettségmentesítés sem árthat.

Le tudnád írni, hogy milyen Windowst használsz? Hátha úgy közelebb kerülünk a megoldáshoz.

2016. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, tudtam, hogy a mobilnál valami apróság felett siklok el. Az egy dolog, hogy kínait sosem tanultam, de azért feltűnhetett volna, hogy egyetlen kanjit sem ismerek fel... ajj. :D


A gépem teljesen új, december vége óta van meg, és alig használom. Emiatt nem hiszem, hogy szükséges lehet egy takarítás benne. Megnéztem a C meghajtót, rengeteg hely van még rajta. Egyébként Windows 8-at használok. Ez segít valamiben?

2016. márc. 15. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Én Windows 8.1-et használok, most próbaképpen felraktam a spanyol és a kínai szövegbevitelt is, mindkettő kb fél másodperc alatt kész lett.

Esetleg megpróbálhatod kikapcsolni a tűzfalat a telepítés idejére.

Illetve találtam egy ilyet is, ezt is érdemes elolvasni:

[link]

2016. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom. :) ritka az ilyen segitokesz ember nem hogy a gyakorin, de a valo eletben is. Tenyleg meghivnalak valamire, ha pesti vagy. :D nyugodtan irj privatot, ha gondolod.
2016. márc. 15. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Pesti voltam, jelenleg londoni vagyok :D Szóval majd legközelebb :)

Megoldódott egyébként a probléma?

2016. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!