Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A PONS: Olasz nyelvtanfolyam...

A PONS: Olasz nyelvtanfolyam haladóknak című nyelvkönyv tényleg nem éri meg?

Figyelt kérdés
Már befejeztem a kezdő részét, de szeretnék tovább jutni. Egyelőre neten próbálkozom tanulni. Gondoltam, megvenném a haladó részt is (meg most a Libriben 30%-kal olcsóbban is adják a hónap végéig). De hallottam róla negatív véleményt is. Tényleg annyira pocsék, hogy semmi értelme megvenni?

2016. márc. 21. 05:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Tényleg olyan pocsék, de megéri megvenni.
2016. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha. Akkor ezt most nem értem. Pocsék, de azért megéri?
2016. márc. 21. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Az tény, h vannak benne elgépelések, 1 vagy 2 helyen rosszul van benne a megoldás, viszont a nyelvtant nagyon jól összefoglalja. Én is ebből a 2 könyvből tanultam. Nekem az nem tetszett annyira, h sok fordítós feladat van benne, én meg utálok fordítani és mivel egynyelvű vizsgát akarok majd tenni, kicsit felesleges is, de a szókincsedet fejlesztheted vele. Még annyi, h a hosszabb fordítós feladatok megoldása nincs benne a könybven, szóval kell hozzá vki, aki ellenőrzi neked.
2016. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül ma megvettem, így belelapozva kicsit másabb, mint az első kötet, nem az a színes, "gyerekes" stílusú, de tetszik. Én mondjuk örülök a sok hosszabb fordítós feladatnak, a kezdő után szerintem ezzel jobban lehet gyakorolni, mintha csak pár rövid mondat lenne, ahogy a másikban van (a nyelvtani részhez meg még a kezdővel együtt megvettem a Nyelvtan 3 lépésben és a Nyelvtan röviden és érthetően, plusz az Igetáblázatok könyvet is)

Lehet, hogy vannak ennél jobb könyvek is, de a sokak által javasolt Progetto-nál zavar, hogy minden olaszul van, és szerintem tanár nélkül nem haladnék vele előrébb.

2016. márc. 23. 04:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvkönyvek is ízlés kérdése, hogy ki mit ajánl. Van olyan, aki ezt ajánlja, van olyan aki azt. Alapból normálisan nem tudsz ajánlani semmit se, mert nem minden embernek jó ugyanaz a nyelvkönyv. Ponsnál maradva nekem más könyvet ajánlottak angolból. Szép is meg jó is volt az a könyv, de nekem nem vált be. A Ponssal sokkal jobban haladtam meg sokkal jobban megértettem a dolgokat, mint a másik könyvben. Szóval kinek a Pap, kinek Papné.

U.i.: közben láttam, hogy már megvetted. :)

2016. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért vettem meg én is ezt a könyvet. Engem is rá akartak beszélni a Progetto-ra, de egyedül nekem se ment volna, így maradt a PONS.
2016. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!