Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolra lefordítaná valaki...

Angolra lefordítaná valaki nekem, ezt a kb 10 mondat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A facebookon egy kertészkedős játékban játék szomszédom egy Bangkokba való lány.Szimpatikus nekem,és szeretnék írni vele.Az alábbi levelet kellene lefordítani angol nyelvre.


Szia


Szimpatikus nő vagy számomra.

Én kicsit tudok angolul,ennek a levélnek a megírásában is egy magyar ember segített nekem.

Az adatlapod szerint egyedülálló vagy,nincsen férfi aki udvarol neked ?

Teljesen egyedülálló vagy ?

Nincsen még gyermeked ?

Tudom,váratlan most számodra ez a levél,de tényleg szimpatikus vagy számomra.

Ha most itt lennél előttem átölelnélek.

Te jól tudsz angolul ?

Az adatlapodat nézve nem tudom,hogy hol dolgozol.

Mi a szakmád,és hol dolgozol ?

Elnézést kérek ha sok így a kérdés,de szeretnék választ kapni a kérdéseimre. Tisztelettel.



2016. márc. 22. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

You are a sympathetic lady.

I speak just a little English. A Hungarian person helped me writing this message.

According to your data sheet you are single. Don't you have a man courting you?

Are you completely single?

Do you have any children?

I know you might be surprised about this message but you are really sympathetic to me.

If you were here with me I would hug you.

Do you speak a good English?

Looking at you personal data, I cannot figure out where you work.

What is you occupation? Where do you work?

Sorry about these so many questions but I would like to get answers.

Regards,

A Distant Admirer

2016. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget,a zöld kéz jár ! Ez a mai napom legjobb pillanata :-)Kimásolom,és elküldöm neki.Bármi is lesz a válasz jó lesz.Ha van udvarlója,akkor nem erőltetem a közeledést.
2016. márc. 22. 17:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, a sympathetic sajnos nem azt jelenti, hogy szimpatikus, hanem hogy együttérző.

Amúgy meg mit akarsz egy bangkoki lánytól, sose fogsz vele találkozni.

2016. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Igenis összejöhetnek.
2016. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

If a character in a book or film is sympathetic, they are described or shown in such a way that you are able to understand the character's feelings, with the result that you like them:


She comes across as a more sympathetic character in the movie.


Vagyis szimpatikus. Kedves 3-as először járj utána mielőtt hülyeségeket írsz Sorry.

2016. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"in a book or film": arról nem volt szó, hogy ez a lány filmszereplő! Ezt magyarra úgy lefordítani, hogy olyan szereplő, akivel azonosulni lehet (itt jön be az együttérzés a képbe).

[link] eddig az aloldalig már nem jutottál el?

2016. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem működik a link: "

Nice or sympathetic? from English Grammar Today

Nice is an adjective meaning ‘pleasant’, ‘enjoyable’ or ‘satisfactory’:

When we use it to talk about someone, it means ‘kind’, ‘friendly’ or ‘polite’:

Tanya’s new boyfriend is so nice.

Sympathetic is an adjective used to describe a person who shows that they understand and care about someone’s suffering or problems, especially by what they say:

My colleagues were so sympathetic when I was ill.

As a teacher, you have to be sympathetic to the problems of your students.

Warning:

We don’t use sympathetic to mean ‘nice’:

Our new teacher is really nice.

Not: Our new teacher is really sympathetic."

2016. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Amatőrök, tietek a világ.
2016. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elolvasta ,de nem válaszolt.Így tegnap elváltak útjaink.Két másik megosztás fontosabb volt neki,mint válaszolni.Pedig annyit is írhatott volna,hogy Holnap válaszolok,most álmos vagyok stb.De nem baj.Az,hogy nem válaszolt az is válasz volt. De tegnap tényleg örültem,hogy volt itt egy ember aki lefordította amit közölni akartam. Mondjuk egy dolog nem tetszett a nőben...A saját megosztásait lájkolta...Én ilyet sosem teszek.
2016. márc. 23. 08:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Ejnye már. Hol számít, hogy ki mondja? Kell-e tűzvédelmi szakembernek lenni ahhoz, hogy felkiáltson az ember: ég a ház? Kikezdte a idegeidet a netezés? Ezen mindenki átesik. :)

Én nem mondom azt, hogy örülj neki, ha némi kis hézagot fedezel fel a tudásodban, de a korrekt viselkedés az lenne, hogy beismered, magadban pedig örülsz, hogy eggyel többet adhatsz át tanítványaidnak. Mert amúgy valóban erre fel szokták hívni a figyelmet, hogy a sympathetic-et ne használjuk a magyar szimpatikus értelmében.

2016. márc. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!