Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valami hatásos módszer az...

Valami hatásos módszer az "1000 Kérdés 1000 Válasz" c. nyelvkönyvhöz?

Figyelt kérdés

Angol nyelvvizsgára szeretnék alapot szerezni kicsit korábban, ugyanis gimnazista vagyok, és érettségi előtt állok.

A nyelvtant az "English Grammar in Use 3" ből tanulom + Oxford Angol kiegészítés.

Levélírást az "Angol levelezés" (Némethné Hock Ildikó).

Szóbelire meg ugye az 1000 kérdés 1000 válasz.

Nemrég megvettem az 1000 kérdés 1000 választ és szeretnék belőle hatékonyan tanulti egyedül. Fontos nekem, hogy inkább kommunikálni tudjak, inkább a szóbelire megyek, szóval előnyben vannak nálam a szóbelire készítő könyvek. Ebből 1000 kérdés 1000 választ javasolták, és az "Életmentő kifejezésekkel Angolul". A helyzet:

Minden nap szorgalmasan tanulok belőle olyan 2 x 1,2 órát, és már több mint a fele megvan. A probléma, hogy mikor felteszem magamnak az azelőtti heti kérdések egyikét, nem tudok rá válaszolni, a szavakra nem emlékszem, nincs fejlődés. Nem tudom mi lehet a gond, szerintem én rontok el valamit a tanulási módszerrel.

Kezdem a szavakkal, egy témakörön belül, a szavakat csoportokba tanulom először pl.: 1-5-ig megtanulom, aztán elolvasom a hozzá való (1-5) kérdéseket és azután elolvasom a hozzá való szöveget, és tisztán értem, viszont magamtól már nem tudnám elmondani azt, vagy hasonló szöveget, hiába tudom a szavakat(amit 2-3 napra elfelejtek). így olyan mintha el se olvastam volna. Mit tegyek? Esetleg más könyvből készüljek?



2016. márc. 27. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Be kell vágni a szavakat. Nincs királyi út.
2016. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kifejezéseket is írj ki magadnak egy füzetbe a szövegekből (tehát 2-3 szót ami egybe tartozik), vagy esetleg egész mondatokat, és azokat is tanuld meg a szavak mellett.


A kérdésekre próbálj saját szavaiddal válaszolni, térj el nyugodtan kisebb-nagyobb mértékben a könyvben írt választól.


Sajnos én még nem tartok ott, hogy a középfokú nyelvvizsgára készüljek, így nem tudok könyvet ajánlani. A gimnáziumban mi is tanultunk bizonyos fejezeteket az 1000 kérdésből, nekem valahogy az volt az érzésem, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb könyv.


Nekem megvan még a Twenty but one (egy híján 20), abban meg a szöveg jóval kevesebb, a szóanyaga is lehetne több, szóval nem tudom, szerintem a lényeg az, hogy többféle könyvből kell készülni, nincs olyan könyv, ami annyira kiváló lenne, hogy minden benne lenne.

2016. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!