Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvvizsga segítség?

Francia nyelvvizsga segítség?

Figyelt kérdés

Jövő szombaton megyek írásbelire, azután szerdán pedig a szóbelire.

Francia középfokú nyelvvizsga lesz az Origónál. Az írásbelitől annyira nem félek,mert lehet szótárt használni,viszont a szóbelitől nagyon. 4 évig tanultam franciát,de nem igazán megy a beszéd. Fogalmam sincs,hogy kell képet leírni.Szerintem nem igazán nagy a szókincsem.

Milyen ötleteket tudtok adni? Mit és hogy gyakoroljak? Van olyan téma ami gyakoribb? Mennyire segítőkészek? Nehéz összeszedni a 60%-ot? Továbbtanuláshoz kellene,így az is elég,ha épp átmegyek, de nem szeretnék mégegyszer menni bukás miatt.

Jelenleg elkezdtem szavakat tanulni,meg kifejezéseket,illetve francia szövegeket hallgatok. Megvettem a Nagy BME és Origó Nyelvvizsgatréning könyvet gyakorolni.

Segítsetek kérlek! Minden jöhet! Írásbelivel meg szóbelivel is kapcsolatban!

Elsősorban azokat kérdezem,hogy milyen,akik voltak már!



2016. márc. 27. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne paràzz, a lényeg, hogy sok kifejezést használj tölteléknek: d'abord, ensuite, stb. Ezzel húzod az időt és gondolkodhatsz addig. Képet leírni úgy kell, hogy belülről haladsz kifele. Először elmondod, amit ténylegesen látsz, aztán amit gondolsz erről, aztán amire utalhat szerinted. Pl: anyuka és kisgyerek áll a verandán, leìrod milyen könyezetben vannak, aztán elmondod, hogy ez azt jelenti, hogy fontos a családdal lenni vagy fontos elég időt a szabadban tölteni. Mindig indokold meg az állításodat, és soha se egy dolgot állíts, hanem mindjárt hármat-négyet, ezek köül legyen egy negatív is. Nem kell mgadra vonatkozóan igazat mondani, a lényeg hogy beszélj. Én régen kigyűjtöttem néhány témát, de csak keveset dolgoztam ki, viszont ilyenekre számíthatsz: [link] ajánlom hogy vedd meg vagy torrentezd le a 1000 questions 1000 réponses c könyvet. Remélem, átmész, de máskor érdemesebb volna jobban tájékozódni mielőtt jelentkezel :D
2016. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!