Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol a legkönnyebb átmenni...

Hol a legkönnyebb átmenni felsőfokú szóbelin angolból? (Origo? Ecl? )

Figyelt kérdés

Diplomafeltétel miatt lenne szükséges. Az írásbelit már megcsináltam, jó volt mert áttudtam gondolni a levélnél pl. hogy mit akarok írni. Németből szakmai közép megvan és francia nyelvből általános közép, angolból szeretném a komplex felsőfokot, főleg, hogy az írásbeli már megvan..hogy időben áttudjam venni a diplomámat..:/


Az Origoval szemezgetek, 04.11-ig lehet jelentkezni. Hogy zajlik egy ilyen vizsga, a holnapon olvastam, hogy először általános témák vannak, majd képhúzás és párbeszéd? A gyakorlatban is így van ez? A képeken milyen dolgok várhatóak? A passzív tudásomat jelenleg erősebbnek érzem, talán a listening-nél nem lesz gond, a speaking-re vannak 'gyors receptek'? kíméljenek akik nem a kérdésre válaszolnak.. de egyébként köszönöm előre is a válaszokat! szívesen fogadom



2016. márc. 28. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha tudsz angolul, akkor bárhol átmész, ha nem, akkor nem a nyelvvizsga típusa fog átlökdösni. Tehát teljesen mindegy.
2016. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
direkt kértem, hogy ne válaszolj..
2016. márc. 28. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez az igazság, ha képtelen vagy elfogadni, az nem az én hibám. A nyelvvizsgák nehézségét és követelményeit a CEFR szabvány határozza meg minden részletre kiterjedően, nincs olyan, hogy könnyebb vagy nehezebb. Ha jól ismered a nyelvet akkor átmész. Ennyi a titok.
2016. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hmm ez viszont tényleg igaz lehet...

De ha tegyük fel aki érvelni nem tud, annak az Origo ''könnyebb'' aki meg fordítani nem tud annak mondjuk egy Euro egynyelvű.

Ilyen szempont alapján érdekelt, hogy mi az ami a legtöbb embernek könnyebb

2016. márc. 28. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia ! Én az Origó angol középfokra megyek Május 7.én. Irásbelit és szóbelit is ott fogok letenni , a szóbeliről nagyon jókat hallottam az írásbeliről kevésbé. Az ITK honlapján vannak ilyen könyvek amikből lehet gyakorolni.
2016. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 as vagyok , nem én írtam az előző két választ :D
2016. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszike :) hová fogsz menni vizsgázni helyileg?

hát édi vagy de a középfokról én is jókat hallottam, a felsőről meg annyit, hogy imádkozni szoktak a listening 8 pontért :D

az írásbeli is menni fog!! nyugi :)

2016. márc. 28. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, nem megbántani akarlak, de az igazság az, hogy ha FELSŐFOK előtt azon kell gondolkozni, hogy inkább x vizsgára megyek y helyett, mert y-on van fordítás, az meg nem megy jól, akkor nem tudsz annyira angolul, hogy megcsináld a felsőfokot. A felsőfok definíció szerint arról szól, hogy széles körben, komplex feladatok ellátására is képes a célnyelven.


Arról nem is beszélve, hogy szóbelin nincsenek releváns különbségek a vizsgák között, a feladatok is gyakorlatilag arra vannak, hogy a beszélgetést elindítsák. Ha az írásbeli jó lett, akkor totálisan mindegy, melyiket csinálod, a felsőfok már nem arról szól, hogy "gyors recepteket" keresel, hanem arról, hogy készségszinten használod a nyelvet, és erről szükséged van egy papírra.


Egyébként személy szerint Origót soha nem csinálnék, de nem a nehézsége miatt, hanem mert kétnyelvű vizsgát semmi értelme csinálni, nincs presztízse külföldön, és MO-n kívül semmit nem érsz vele. Cambridge CAE, vagy a megfelelő szintű Oxford, Trinity College vizsgákon van értelme gondolkozni, ha a diplomán kívül bármi másra is kell.

2016. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kétnyelvü vizsgáknak azért nincs "presztízsük" mert szakmailag hiteltelenek. Azoknak ad irreális és sportszerütlen elönyt, akik magyarul jobban tudják kifejezni magukat, holott az angol vizsga arra való (lenne), hogy az angol (készségenként mérhetö) nyelvhasználatot értékelje, és semmi mást.
2016. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok. Köszi :) neked is biztos menni fog :). Én a Rigó utcába megyek, különben az igaz hogy a kétnyelvű vizsgán a "magyar tudást" is mérik de ez nem feltétlenul rossz , és a kétnyelvűek olcsóbbak is.
2016. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!