Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS! Mi legyen a 2. nyelvem?...

SOS! Mi legyen a 2. nyelvem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 9.-es, és nem tudom mi legyen a 2. nyelvem. Az első az angol, és középfokon tudok beszélni.

2. nyelvem a spanyol, német vagy a francia lenne. Csak nem tudok dönteni. Mondanátok mindhárom nyelvről véleményt, tapasztalatokat? Melyik nehezebb? A nyelvek előnyei, hátrányai?



2016. márc. 28. 19:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
orosz nincs? A többinek nincs értelme..
2016. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindhárom nehezebb mint az angol, de ne ez vezéreljen.

Ha esetleg valaha külföldre mennél, nézd meg, hogy hol élnél legszívesebben. Ha Franciaországban, akkor válaszd a franciát. Amúgy nem érdemes szerintem. A spanyol az Amerikai kontinensen borzasztó hasznos tud lenni, százmilliók beszélik. Ha esetleg műszaki pályára készülsz, a német a legjobb. Szintúgy a német ha magyarországon képzeled el az életedet, vagy esetleg ausztriában/németországban/svájcban.

De a legfontosabb, hogy ne hanyagold az angolt, hanem nyomd el legalább felsőfokúig. Az angol hasznosabb mint mind a három együttvéve, és a középfok az életben nem sok mindenre elég.

2016. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Német nehezebb, de ha Ausztriába vagy Németországban dolgozol majd, nagyon hasznos.

Spanyolt Dél-Amerikában jön jól Spanyolországon kívül. Francia a diplomácia nyelve.

2016. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én angolul, németül és franciául tanultam. A németet nagyon szeretem, és az is jó benne, hogy a közelben vannak német nyelvű országok, úgyhogy jól is jöhet, ha külföldön akarok tanulni vagy dolgozni.


A franciát nagyon nem szerettem az iskolában, de nem lehetett választani. Azt hiszem, a tanár volt az ügyetlen: az első órán megtanította pár rendhagyó ige ragozását, aztán még többet. Azt elfelejtette említeni, hogy azért az igék többsége szabályos, még ha nem is azzal kezdjük - mi meg pánikba estünk, hogy ennyi különböző ragozást képtelenek leszünk megtanulni, és két hét után feladtuk.


Később viszont a francia volt bizonyos szempontból a kapu az angol nyelvhez. Franciaországban voltunk pár munkatársammal egy konferencián, és lényegében csak én tudtam franciául a csapatból. Úgyhogy rám voltak szorulva, mert a helyiek nem nagyon akartak angolul beszélni. Viszont simán elnézték az én bénácska, hibás, botladozó franciámat. Utána angolul is jobban mertem próbálkozni, mert kevésbé éreztem úgy, hogy csak hibátlanul szabad beszélni.

2016. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Arabul tanulj, ha nyugaton akarsz dolgozni.
2016. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az angolból mindenképpen szeretnék emelt érettségit tenni, meg egy másik nyelvből is a három közül, csak még nem tudom melyikből. 3 nyelven +magyarul mindenképpen szeretnék beszélni, de ahova megyek a 2. nyelvem csak a német, spanyol vagy a francia lehet. Igazából a német annyira nem jön be, de a szüleim szerint jól menne így az angol után. A másik kettő pedig érdekel és tetszik is. Más esetleg tudna véleményt ill. tapasztalatokat írni, hogy mennyire nehéz az adott nyelvet/nyelveket megtanulni? Vagy melyik menne könnyebben az angol után? Elég jó a nyelvérzékem, és nagyon szeretek angolul is tanulni. Sokan mondták, hogy az iskolába tanuljak franciát v. spanyolt, mert a németet külön tanárhoz járva is jól el tudom sajátítani. Légyszi segítsetek! Írjatok minél több véleményt hasonlításképp!
2016. márc. 28. 20:01
 7/24 A kérdező kommentje:

Valamint én a jövőmet mindenképpen egy gazdaságilag fejlett/fejlődő országban képzelem el. De leginkább az angol nyelvű országok vonzanak, pl. USA, Anglia.

#1 orosz nincsen

2016. márc. 28. 20:04
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
A macskanyelv
2016. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kezdd el párhuzamosan a spanyolt és a franciát. Adj magadnak fél évet, ami alatt eldöntöd, hogy melyik szólít meg jobban. Figyeld meg magadon, melyik nyelv tanulása nagyobb öröm számodra, melyikhez találsz több motivációt. Közben ne hanyagold el az angolt sem!


Fél év múlva teljes eröbedobással állj neki a választott nyelvednek, kitüzött céljad legyenek (pld alapfok egy éven belül, középfok 3 vagy 4 év múlva..). Mellette aktívan használd az angolt is, (sokat olvass, levelezz, külföldiekkel barátkozz, stb.), a másik nyelvvel pedig egyelöre csak hobbi szinten foglalkozz, mondjuk hetente szintentartásként.


Ha megvan a középfok, aktívan használd az angol mellett, és hasonlóan hozzá, de elkezdheted a másik nyelvet komolyan tanulni, gyorsabb ütemezéssel, mint az elsöt. Ekkor már a franciát és spanyolt is tanulod. Én a helyedben ennél a szintnél inkább az olaszt venném fel következö nyelvnek.

2016. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#Utolsó Köszönöm a segítséget!

Sajnos olaszt nem tudok egyelőre felvenni, de majd megpróbálok még jobban utánajárni.

2016. márc. 29. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!