Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » It's not vagy It isn't mi a...

It's not vagy It isn't mi a különbség?

Figyelt kérdés
Vn egyáltalán különbség? Mindkettőnek It is not a nem összevont alakja. Akkor miért használják őket mégis össze vissza? Nem értem

2016. ápr. 1. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőt használják, főleg élőbeszédben, és a jelentésükben nincs különbség. A hivatalos "tankönyvi" angol a NOT részt aposztrófálja minden esetben, kivéve az "I'm not".


you aren't, he/she/it isn't, stb

2016. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor az isn't formálisabb?

És ha a kiejtésben nincs különbség akkor miért hallottam már kétféleképpen pl.:


Ez nem az - It's not that. /itsz not that / meg azt is, hogy / It iznt/ vagy teljesen mindegy, ha nem formális környezetben akarom mondani?

2016. ápr. 1. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi.
2016. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én megérzésem szerint (lehet, hogy képzelődöm), az "It's not" alakot akkor használják, ha nyomatékosítani akarját a mondanivalójukat. Ilyenkor általában meg is nyomják a "not"-ot.


"It's not like that!" "Nem erről van szó!"

Ez több meglepetést, vagy némi ingerültséget tükröz, mint az "It isn't like that."


Szerintem ennek a megfelelője állító mondatoknál az "I do"-t kihangsúlyozó szerkezet:

"I do eat vegetables!" "Igenis eszem zöldséget!"

2016. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4.: Igen, ebben az érzelmi töltetben lehet valami
2016. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon válasz. Tök logikus és nem is gondoltam erre. Köszönöm :)
2016. ápr. 4. 16:42
 7/7 A kérdező kommentje:

* jó

:D kimaradt egy szó

2016. ápr. 4. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!