Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Aren't I suppose...

Angolosok! Aren't I suppose to do that. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
" AREN"T I SUPPOSED TO DO THAAAT! " <-- Olvastam egy egyébként angolt anyanyelvként beszélő személytől. Helyes ez így, vagy részeg volt? xd

2016. ápr. 1. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges nagyritkán az

am I not suppose to do that?

helyett

2016. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az "I amn't" olyan nincs mert nem lehet kiejteni. Helyette van az aren't.
2016. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az I'm not --ot már hogy ne lehetne kiejteni? / áj em not /

Továbbra sem értem :D Valaki nyelvtanos elmagyarázná, hogy grammatikailag wátáfák van itt? :D


Köszönöm a válaszokat egyébként, mentek a zöld kezek :)

2016. ápr. 1. 22:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Végül is az " If I WERE (...)" is helyes "was" helyett. Ezt amúgy így soha nem hallottam/láttam, de olyat is el tudok akár képzelni, hogy ahogy mi magyarok is számtalanszor helytelenül használjuk a nyelvünket, úgy nyilván az angolok között is bőven lehet ilyen. Hallottam már angolos ismerősömtől, aki sok anyanyelvűt ismer személyesen, élt is kint, hogy sokszor elrontanak akár ragozási dolgokat is a kevésbé iskolázottak, szóval ki tudja, hogy ez itt nem pont egy ilyen eset-e. De ismétlem, én nem tudom, lehet, hogy helyes, csak egy tipp volt. :)
2016. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is elrontotta, mert így én nem láttam még leírva. Egyáltalán azt sem tudom kibogozni, hogy a mondat jelentése mi lehet
2016. ápr. 1. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem elrontás, néhány nyeévtankönyvben is benne van.
2016. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van rengeteg példa rá:


[link]

2016. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
“Aren’t I?” is commonly used and very acceptable in informal language."
2016. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tehát a mondat kijelentő formában az lenne, hogy I'm not suppose to do that. De mivel az I'm kérdő formában Aren't I ezért változott át gondolom én.

De a mondat maga MIT JELENT? XD

A válaszokat köszönöm

2016. ápr. 2. 07:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. azt jelenti, hogy "Hat nem nekem kellene ezt tenni?" vagy esetleg "Hat nem kene ezt nekem tenni?"


Pl. Igy tudnam elkepzelni. A munkahelyemen uj projektet akarnak ram bizni. Anyukam azt mondta fogadjam el. Hat nem kene igy tennem?

2016. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!