Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Békés megyében hol tudnék...

Békés megyében hol tudnék angol nyelvet tanuli?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul, nézelődtem a neten nyelv iskolák, képzések iránt de nem sok mindent találtam. Esetleg van valakinek tapasztalata melyik tanfolyamra érdemes elmenni?

2016. ápr. 13. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanfolyamra soha nem mennék. Olcsóbbnak tűnik ugyan, de tized annyira hatékony, mint egy privát tanár. Magántanárt keresnék vagy ha nincs a közelben, akkor skype-os oktatót, rengeteg van belőle. A csoport jópofa, de kimarad egy-két óra és lemarad az ember, az egyéni igényekre nem lehet úgy figyelni, és nem lehet akármikor kérdezni, akármilyen tempóban haladni. Szimpla pénz és időpocsékolás.
2016. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzalaiRita válasza:

Abszolút nem értek egyet az előttem szólóval. A csoportok igenis hatékonyak, hiszen nem csak a tanártól, de egymástól is tudtok tanulni.


A magántanár jó, de sztem drága. Ha kell segítség, írj rám privátban :)

2016. ápr. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: tanár vagyok, tanítok csoportban és magánórán is. Tapasztalatból mondtam, amit mondtam. A csoport kb. 2 hónap alatt szétesik. Lesznek akik tartják a tempót, lesznek a lelkesen kapaszkodók és a lemaradtak, akik miatt vagy áll a teljes csoport, vagy esélyük sem lesz. A legtöbb suli, ahol dolgoztam (kb. 5) nem 3 fős csoportokat indít, hanem 8-10. Ennyi ember személyes igényeihez nem lehet hosszú távon alkalmazkodni. Lehet egymástól tanulni, persze. Szépen hangzik. Főleg azt lehet tanulni, hogy hogyan késnek tizenöt percet az elejéről, hogyan jut rá óránként 3 perc beszéd, hogyan rohan el úgy az idő, hogy nem volt hatékony. Ezért is hagytam abba a nyelviskolai munkát, mert a profit az első a suliknak. Képesek a tanfolyam közepére berakni valakit, aki majd persze felzárkózik, ahogy vannak ötvenszer újrakezdők is, akik emberileg nem alkalmazkodnak és bekiabálják a megoldásokat, a többiek meg lesnek. És ezek felnőtt emberek. Tartom magam ahhoz, hogy jobban jár a magánórákkal. Lehet, hogy drágább, de ott azt kapja, amire szüksége van.
2016. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába, először mindig definiálni kellene, miről beszélünk. Most szemlátomást #2 a nyelvtanulásról beszél, míg #3 a beszédtanulásról. Én csak a saját nyelvtanuló tapasztalatomra hagyatkozhatok, s értek egyet #2-vel nyelvtanulást illetően. Azonban jó beszédkészség fejlesztését illetően meg #3-al értek egyet.


Persze, nagyon sok múlik a tanáron és a csoportbelieken is. Mondjuk én inkább felsőfok, CAE és CPE tanfolyamokon vettem részt, 8-10 értelmes ember az úgy visz előre, ahogyan semmi más nem (nem a beszédfejlesztésben). Bár nekem kisebb sebességben is szerencsém volt, tanárokkal és társakkal is.


Egyébként 8-10 emberrel együtt kezdeni szeptember végén az általában azt jelenti, hogy november közepén 4 marad. :)

2016. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!