Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek az angol emelt szintű...

Tippek az angol emelt szintű érettségi szókincsének elsajátításához?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni belőle újra. Már régóta tanulom, felsőfokon beszélek, felsőfokú nyelvvizsgám is van, brit cégnél dolgozom, de akárhányszor töltöm ki a feladatlapot mindig csak 80% körül érek el a szövegértésben és nem tudom mit tehetnék még hogy menjen? Ti hogyan gyakoroltatok? 90%-ra lenne minimum szükségem, de az a szövegértés mindig lehúzza. Hasznos tippek hogy hogyan tudnák többet elérni? Filmeket, könyveket alapból angolul olvasok, rengeteget chatelek angolul, tehát fogalmam sincs mit tehetnék.

2016. ápr. 18. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Felsőfokúd van, és azt sem számíttathatod be?

A 80%-os teszt bőven elég kell hogy legyen, ha csak az a lényeg, hogy legyen érettségid, és mindegy, hogy hányasra. Ha az összesítésben is megvan a 80%, akkor az egy 4-es, nem?


Szókincshez más se tud jobb gykorlást mondani, mint hogy sokat olvass, olyasmiket, amik érdekelnek, és amiket örömmel olvasol. De ha ez is megvan, akkor én sem értem...


Ugye elméletileg ha a suli direkt szivat, azt hiszem kérhetsz egy pót-pótvizsgát jogorvoslati igénnyel, másik, független vizsgáztató tanárral, és másik vizsgabiztossal.

De ilyesmi a szóbelik miatt ésszerű, hiszen az írásbeli részt és a helyes válaszait központilag adják ki, - ott nem lehetnek szubjektív szempontok.

2016. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emelt szinten a 80% 5-ös...

És egyetemi felvételin a felsőfokú csak plusz pont, ha viszont olyan helyre akar menni ahol kötelező egy emelt szintű nyelvérettségi, akkor muszáj megcsinálnia. Én is így jártam, előbb volt meg a felsőfokú és utána muszáj voltam emelt szintűt csinálni. Sőt utána amikor anglisztika minort szerettem volna felvenni, akkor még a nevetséges alapszintű tesztet is meg kellett csinálnom, semmi mentesség nem volt.

Amúgy ha van felsőfokúd és dolgozol is, akkor biztos, hogy nem a szókincseddel van a baj.

2016. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neked kell látni, hogy mit rontasz el! Nem ismered a szót, félreéretted a szerkezetet, elírtad a betűt - ezt csak te látod!

Ha mégse ismered az előforduló szavakat, akkor szótározni. (Zolly, ezt a választ most nagyon félrenyomtad, pedig te értelmes válaszokat szoktál adni. Érettségiről van szó, nem iskolai kiszúrásról!)

2016. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3.: Ha valakinek felsőfokúja van, el nem tudom képzelni, mit ronthat el annyira, hogy nem adják meg neki az (akár emelt szintű) érettségit....
2016. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magolni, magolni, magolni.
2016. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15:43 a kérdezőnek 80%-os eredményei vannak, tehát nem arról beszélt, hogy nem adják meg neki az érettségit, de tudod nem mindenki arra hajt, hogy "csak legyen meg". Meg azt a négyest is olyan nagy számként említetted, de tudod a felvételin pl senkit sem érdekel a jegy, csak a pontszám, szóval azzal nem mész sokra, ha pont ki tudtál csikarni egy jobb jegyet, mert lehet kimondva jól hangzik, de pontszámban meg lószrt sem ér.
2016. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!