Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok melyik lenne a...

Mit gondoltok melyik lenne a leghasznosabb nyelv az angol mellett és miért?

Figyelt kérdés

Közgazdász szakon végeztem.

A válaszokat kérlek indokoljátok köszönöm.


2016. ápr. 25. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan nyelv, ami általánosságban a leghasznosabb. Embertől függ, számára mi a hasznos.
2016. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Ahova emmigrálni akarsz az.
2016. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tervezek emigrálni semerre sem :)
2016. ápr. 25. 20:50
 4/5 anonim válasza:

Sok mindentől függ, pl. hová akrsz utazni/költözni, miket akarsz csinálni, úgyhogy csak a saját szemszögemből tudom csak elmondani. Én a németet ajánlanám, mert:

•ha tudsz angolul, nem olyan nehéz megtanulni

•Némeország, Svájc, Ausztria jó helyek anyagi és társadalmi szempontból is (más a dialektus, főleg Svájcban, de megértenek, megérted őket)

•Jó a hangzása, igazi "fehér" nyelv (nem úgy értem, mintha rasszista volnék, hanem..képzelj el egy latino hölgyet perfekt németül beszélni :D nem illik hozzá annyira, mint egy szőke/vörös társához

•Europában sokan tanulnak németet, szóval angolul vagy németül mindenki tud a környéken (akik tanultak nyelvet)

Így hirtelen ennyi. Remélem segítettem valamennyit. (:

2016. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Német, mert rengeteg német cég leányvállalata települt magyarországra. Ha ilyen helyre keveredsz elvárt lesz a német tudás. Jelenleg ez a legnagyobb Joly Joker idehaza.

A kínai beszállítók miatt érdemes lehet megtanulni ezt is. Ha a cégnél a kínai nyelv használatával jó kapcsolatokat alakítasz ki a beszállítókkal akkor pótolhatatlan leszel és sokat fizethetnek érted.

Illetve végül a spanyol...szintén világnyelv. gondolj csak Dél-Amerikára, spanyolországra. Rengetegen beszélik, veszíteni nem veszthetsz vele.

2016. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!