Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett franciát vagy...

Angol mellett franciát vagy inkább németet tanuljak?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek gimnáziumba,ahol már 2 nyelvet kell tanulni,de nem tudom eldönteni,hogy melyik nyelvet tanuljam.Szüleim azt mondják,hogy a némettel többre megyek,illetve az többen beszélik.Az én véleményem az,hogy a franciával többre mennék,mert az kevesebben beszélik,így nagyobb rá a kereset.Meg nekem a francia jobban tetszik,mint a német.Az angolt heti 5 órában,a második nyelvet heti 3 órában tanulnánk.

2016. ápr. 16. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem érdemesebb a németet tanulnod, úgyanis azzal tényleg többre mész. Ha külföldön szeretnél dolgozni akkor a szomszédságba is kimehetsz (Ausztriába), esetleg Németországba, mert vannak olyan állások ahol rendesen megfizetnek. Rendezett egy ország, de vannak elhanyagolt helyek is. Gondolj bele: ha járművel mész ki akkor mégiscsak ólcsóbb ha Bécsbe mész például, illetve sokkal több szituációban lesz szükséged a németre, mint a franciára.

Lehet, hogy neked a francia jobban tetszik, de én a németet ajánlom. Sok sikert, akármit is választasz!:)

12/L

2016. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy érkezik egy ilyen szépen megfogalmazott válasz.Köszönöm!A németnek lehet,hogy több haszna lenne,de még várok egy-két válaszra. ;)
2016. ápr. 16. 17:32
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, amelyikhez több kedved van.
2016. ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Amelyik jobban vonz. Ha egy nyelv nrm vonz, csak kín vele foglalkozni.
2016. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
#1-es vagyok. Igaz, hogy a szívedre kell hallgatni, de a nyelvtanulásra, szerintem igenis szükségünk van. Ha úgy vesszük a magyar fiatalok 70%-a külföldre szeretne elhelyezkedni, köztük én is. Ez szerintem érthető ha a mai Magyarországot nézzük. Szerintem (bocsi a szó ismétlésért) az angol-német a legfontosabb, utána már választhatsz bármit, akár kínait is de érdemesebb a körülötted lévő nyelveket megtanulni, vagy azt a helyet ahol élni szeretnél. Ha Franciaországban szeretnél élni, célszerűbb a franciát tanulnod, de nemtudom, hogy pontosan mik is az elképzeléseid a jövődre nézve. Ha van kedved leírhatod, akár privátban is.:)
2016. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Ahova emmigrálni akarsz.
2016. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Első,írtam neked privátba.A többieknek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2016. ápr. 16. 17:59
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Én a németet javasolnám, szintén a fent említett érvek tekintetében, és még annyit tennék hozzá, hogy a német sokkal könnyebb nyelv. A francia nehéz. Az egy dolog hogy szépen hangzik. :)
2016. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,a német nyelv miért könnyű és a francia nehéz?Valamelyiket tanulod vagy csak hallottad,hogy a német könnyű és a francia nehéz?
2016. ápr. 16. 18:14
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

Első: magyarázd már el, honnan van ekkora rálátásod a dolgokra 12 évesen...

Azért ne hitesd el a kérdezővel, hogy tájékozottabb nála.

2016. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!