Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » KB. Egy év alatt sikerülhet...

KB. Egy év alatt sikerülhet felkészülni a B2-es angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Üdv!


Elhatároztam, hogy minden tőkémet mozgósítom és megpróbálok mindent, hogy sikerüljön letenni a nyelvvizsgát 2017 augusztusában...


9.-ben kezdtem el angolt tanulni, heti 3 órában, most vagyok 10.-es... úgy gondoltam, hogy a nyáron egyrészt átismétlem az eddig tanult nyelvtant, másrészt angol sorozatot néznék angol felirattal és minden ismeretlen szót kiszótáraznék, így növelném a szókincsemet... Aztán a kövi tanévet már heti 5 angol órával folytatnám, mivel felvenném faktnak az angolt és emellett heti 1 alkalommal elmennék külön tanárhoz, valamint erősen ráfeküdnék a tanulásra, hogy ha lehet szín ötös legyek... Ezek után nyár elején elmennék egy intenzív kurzusra(4 hét, heti 25 óra+25 óra otthoni angol) valamint eközben maradna a heti 1 külön-tanár és utána pedig heti 3 alkalommal mennék külön-tanárhoz, mivel augusztus eleje körül szokott lenni nyelvvizsga letételi lehetőség, ha jól tudom... Persze, még sok minden változhat addig, de az biztos, hogy 12. félév előtt szeretném letenni, hogy utána már tudjak csak azzal foglalkozni, amivel tovább szeretnék menni...


Szóval a kérdés, hogy 1-1,5 év tanulás elég lehet? 4-es voltam eddig angolból, valamivel 4 egész felett (4,1-4,3)


Ha valakinek esetleg sikerült már, annak szívesen fogadom a tanácsát, illetve másoknak is!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 26. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy most milyen szinten állsz. Nem a jegyeidre gondolok, bár azok is jelentenek valamit. Szintfelmérők vannak az interneten is, amikkel ellenőrizheted, hogy hogy állsz. Valamint vanank olyan vizsgaközpontok, amik próbavizsgára is adnak lehetőséget, azt sajnos nem tudom megmondani, melyik fizetős és melyik nem, mert csak azt ismerem közelebbrő, amelyiket én csináltam. Egy olyanra megéri elmenni az éles vizsga előtt, hogy kiderüljön, kell-e még valamire erősítened. Illetve nem mindegy, milyen nyelvvizsgát választasz. Nézz utána, hogy melyiknél mire mennek rá, és válaszd azt, amelyik számodra a legelőnyösebb. Ha keményen dolgozol, akkor nem lehetetlen. Sok sikert!
2016. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi időráfordítás már sok is. Egészen biztos, hogy sikerül, te magasabbra teszed képzeletedben a középfok szintjét, mint amilyen valójában. Nagyon jó a terved, a legfontosabb a filmek (később felirat nélkül), olvasás (internet, könnyített olvasmányok, majd igazi könyvek, mondjuk krimik), számítógépes játékok, szótározás. De később a szótározást is szüneteltetni kell néha, hogy élvezd is, amit olvasol, ne csak hasznosítsd.
2016. ápr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 12. szeptemberében kerestem fel magán angoltanáromat. Annyi volt a helyes a beszédemben, hogy My name is ...

Semmi egyéb. májusban letett nyelvvizsgám meglett. Heti 2x 1,5 óra volt vele, sok házi feladattal. Nyelvvizsga előtt heti 3x 1,5 óra

Természetesen személyfüggő, tanárfüggő és még sorolhatnám mennyi minden befolyásolja, ki milyen idő altt tud felkészülni a megmérettetésre. Sok sikert! :)

2016. ápr. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ezzel, amit ide leírtál, már C1-es felsőfokú nyelvvizsgát is tehetnél amúgy :) de tényleg. Szerintem vágj bele nyugodtan. Én nyelvis voltam, és 9-ikben tettem le a B2-es nyelvvizsgát. Aztán jártam továbbra is heti 4 órára, minden különösebb feszkó nélkül, és az érettségi évében tettem le a C1-et mindenfajta extra erőfeszítésmentesen. (Persze házikat azért csináltam :)) Sok sikert! :)
2016. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon, még sosem kaptam ilyen pozitív válaszokat... Köszönöm szépen nektek!!!
2016. ápr. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!