Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges megfelelő szorgalom...

Lehetséges megfelelő szorgalommal és motivációval, hogy egyedül felkészüljek angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Németből már meg van. Most vagyok 11.-es, esdig heti 3 órában tanultam az angolt, szóval van valami angol tudásom. Nemrégiben döntöttem el, hogy germanisztikára szeretnék menni tovább, és úgy nem veszik figyelembe a német nyelvvizsgámat.

Szerintetek lehetséges, hogy egyedül (felkészítő tanár nélkül) felkészüljek egy középfokú nyelvvizsgára? Iskolai angoltanárom szerint nagyon szorgalmas vagyok, még azt is mondta, hogy kis rágyakorlással szerinte egy szóbelit már most megpróbálhatnék.

Németből jártam nyelvvizsga előtt majdnem egy évig magántanárhoz, egy vagyont kifizettünk, de nem szeretném ezzel terhelni a szüleimet, hogy angolt is fizessenek, mivel így is járok matekból meg kémiából heti szinten.

Van itt valaki, aki már felkészült egyedül?


2016. ápr. 11. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen :) sőt. Találhatsz tanulótársakat is, akik motiválnak és összedolgozhattok.


lang8.com-on kijavítják, amiket írsz, tök ingyen, anyanyelvűek, ha cserébe magyarul tanulók szövegeit te is kijavítod :)

2016. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Papi Gonzales ***** válasza:
ráadásul az angol sokkal könyebb mint bármelyik másik nyelv szóval..
2016. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Német tanár szeretnél lenni ?
2016. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen. Fel tudsz készülni.

Angol tanárom mindig azt javasolja, hogy angolul angol felirattal filmezzünk és játszunk sokat. Ez a szókincsen elvileg nagyon sokat segít. :)

2016. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!