Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában komplex B2...

Nyelviskolában komplex B2 vagy emelt szintű nyelvi érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőre szükségem lenne egy B2 komplex nyelvvizsgára, de nem tudom az alábbi két lehetőség közül melyik lenne jobb választás.

Több ismerősöm is azt ajánlotta hogy nyelvvizsga helyett jelentkezzek emelt szintű érettségire, mert nyelvvizsgán sok buktató van, ezért nehezebb is érettségin pedig 60%-tól megkapnám a középfokút...

Melyik lenne jobb választás?



2016. ápr. 28. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy emelt szintű érettségi valahol a középfokú és felsőfokú nyelvvizsga között helyezkedik el. Ha érettségi után mész a felsőoktatásba, és az angol felvételi tárgyad, akkor érdemes lehet megfontolni az emelt szintet, persze kérdés, hogy jelenleg milen szinten állsz. Ugyanis -amennyiben az angol felvételi tárgyad-, akkor egy stabil 90%+ középszint többet ér, mint egy emelt szintű 65%. Vagy ha külföldi továbbtanulás a cél, akkor a jeles emelt szintért kapott nyelvvizsgával egyenértékű papír semmit nem jelent.

Mindezek mellett az anyagi háttér is lehet egy szempont, ha nem tudjátok megengedni magatoknak azt a 20-30.000 forintot, akkor nyilván marad az emelt szintű érettségi.

2016. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgán sok buktató??? Na, aki ezt mondta, az csak álmodozik a nyelvvizsgáról! Sokkal könnyebb a nyelvvizsga, mint az emelt, és te választod ki a típust és az időt! Szóval ha a pénz nem akadály és a továbbtanuláshoz sem kell az emelt, akkor mindenképpen nyelvvizsga. A nyelvvizsga-bizonyítványt is megkapod 60%-tól, úgyhogy ezzel az érveléssel végképp nem tudok mit kezdeni.
2016. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Diplomához kell, még van egy évem...

Angolt tanultam gimiben, de mostanra már csak annyira megy, hogy alap igeidők, gyér szókincs, szóval meg tudom értetni magam és én is értem, amit mondanak nekem... Németet jelenleg is tanulok, kicsit jobban megy, mint az angol. (hobbi)

És igen anyagi helyzet miatt választanám az emelt érettségit, mert jelenleg is nagyon szűken jövök ki az ösztöndíj + diákmunkából... Az érettségi díj kedvezőbb lenne számomra.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi!

2016. ápr. 28. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már van érettségid, akkor anyagilag se buli. Egy emelt 27 ezer. A nyelvvizsga is afféle. 3 ezerért meg igazán nem érdemes egy nehezebbre és utálatosabbra menni.
2016. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát én nem tudom, hogyha fel tudsz készülni egy emelt szintűre, akkor szerintem nyugodtan csináld azt, de most én nemtom, hát hogyha anyagilag megengedhetsz ilyen dolgokat, mert most látom, itt írták, hogy emeltért is kell fizetni, na, hát én most így utólag úgy csinálnám, mondjuk tegyük fel, hogy lett volna nyelvvizsgázni pénzem, meg mondjuk akkor emeltezni is, ha oda is kell; na, akkor én úgy csinálnám, hogy 11 vagy 12.-ben megcsinálnám a nyelvvizsgát, utána 12.-ben tavasszal középfokú érettségi, utána mondjuk én okj-re mentem, de az alatt ősszel meg emelt szintű érettségi. Vagy esetleg hozzál előre októberre vagy mikor van, ha addig fel tudsz készülni, egy középfokút, és akkor utána már mindegy, hogy megcsinálod-e az emeltet, v nem. Hát hogyha úgy érzed, vagy csináltál emeltből akár otthon próbaérettségit, és úgy érzed, úgy látod, menne, szerintem azt akkor vállald be.
2016. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az emelt érettségi is B2 szint, bár én is hallottam már olyan véleményt, hogy nehezebb kicsit. A nyelvvizsgaközpontos nyelvvizsgáknál külön-külön kell elérned az írásbelin, és a szóbelin a 60%-ot, míg az érettségin az egészből összesen, és a feladatrészenkénti minimum is csak 12%, a nyelvvizsgaközpontosoknál meg többnyire szokott lenni rendes feladatrészenkénti minimum is. Anyagilag sajnos az érettségi is kb. annyiba kerül, mint a többi.
2016. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!