Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy különbség van az angol...

Nagy különbség van az angol középfok és az angol felsőfokú vizsga között?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A vizsgafeladatok hasonlóak, csak a nehézségük más. Természetesen. Mire vagy pontosan kíváncsi?
2016. ápr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Arra, hogy teljesen más ott a nyelvtan? Vagy a nyelvtan már nem sokban különbözik csak a szavak mennyisége sokkal több? Ha igen, kb hány ezer szót kellene ismerni egy felsőfokú vizsgán?

Azért kérdezem, mert 2 hónapja megcsináltam az origon a középfokú nyelvvizsgát és 75% os lett, persze mindenki azt mondja, hogy jelenleg az origo a legkönnyebb.

2016. ápr. 29. 11:45
 3/6 Papi Gonzales ***** válasza:
100%

azt nem tudom neked megmondani hogy hány ezer szó....de:

alapvetően középfok után túl sok új nyelvtannal nem fogsz találkozni, főleg nem úgy mint aktív használat.

A szókincs viszont marha fontos...középfokon cukin lehet beszélgetni a napsütésről meg a nagyi sütijéről de egy C1-en simán szembejön az űrkutatás vagy üzlet, esetleg földművelés...ha ilyen témákban csak bambán bámulsz a nénire akkor nem fognak átengedni!

2016. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Középfokon arról kellett beszélgetnem, hogy autóval vagy motorral szeretek jobban utazni és miért? Felsőfokon arról kellett mesélnem, hogy miért veszélyes az erdőírtás a Földre nézve. Ez azért szerintem elég nagy különbség szókincsben. Nyelvtant tekintve nem annyival másabb, de itt már az alany, állítmány és tárgy, aztán pont mondatok nem állják meg a helyüket. A hallásértés nincs belassítva, a témája is komolyabb, ahogy az olvasott szövegértéseké is. Olyan pedig nincs, hogy "legkönnyebb" nyelvvizsga, mivel ezek szintezve vannak. Mind egyforma nehézségű. Olyan van, hogy valakinek egyik vagy másik típus jobban sikerül, mert azok a feladattípusok jobban illenek hozzá. De szintben nincs eltérés. Nem lehet eltérés, ezért akkreditáltak.
2016. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2014-ben középfokúztam (16 évesen), most márciusban felsőfokúztam (17 évesen), és mindkettőt bitang nehéznek találtam ott és akkor. De sikerült elsőre. Feladatok pont ugyanazok, de nagyon nagy a szintbeli különbség.
2016. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elég nagy. középfokon házavató partiról kellett írnom, felsőfokon alternatív gyógymód és hagyományos kezelés összehasonlítása. Sokan a biztos középfokra mennek, szerintem a 100-ból mindig van 4-5 ember akinek a felső is simán sikerülne. Felsőfokon mindig bonyolultabb témák vannak. Reading részen az időkorlát is nehézség lehet, vagy a felesleges elemek (amelyek totál behelyettesíthetőnek látszanak) középfokon nincs annyira hangsúly a nyelvhasználatod finomságán, felső-n -nyelvvizsgatípusonként eltérő bár- elfordul a hibajavítós feladat, szófajképzés (pont ezek felmérésére)
2016. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!