Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt német érettségi, rövid...

Emelt német érettségi, rövid levél?!

Figyelt kérdés

Mit kell a megszólìtás fölé ìrni? Hogy kell a dátum? Mi kell még?

Előre is köszönöm a segítséget! :-)


2016. máj. 1. 22:55
 1/5 Rick Mave ***** válasza:

[link]


Ebben minden fontos benne van.

2016. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Címzett, elköszönésnél saját név cím vagy kitaláltat kell/lehet írni?
2016. máj. 2. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
A sajátodat. Persze úgy könnyen rádtalálnak.
2016. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rick Mave ***** válasza:

Én mindenképpen kitalált nevekkel és címekkel írnám, hiszen ez nem egy igazi levél, hanem egy vizsgadolgozat. De mivel én még sose írtam emelt német érettségit, ezért ezt csak feltételezem.


"Elköszönésnél saját név, cím" - Vigyázat! A levél végére, amikor elköszönünk és aláírjuk a nevünkkel, sohasem írjuk a címünket, azt a levél legtetejére kell írni, ahogy a fenti linkben lévő mintalevélben is van. Ez természetesen csak a hagyományos papírra írt és postán elküldött levelekre vonatkozik, az e-mailek esetében elterjedt és elfogadott az, hogy a végén, a név után van cím (ha egyáltalán szükséges).

2016. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szóval akkor lényegtelen mit írok, csak írjak valamit. :D Különösebben nem zavar, ha rám találnak. :D

Azt tudom, hogy a címzés nem a végére megy, csak abba voltam bizonytalan, hogy saját kell vagy pedig kitalált is lehet. :)

2016. máj. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!