Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet emelt angol érettsé...

Sikerülhet emelt angol érettségire felkészülnöm alapfokról 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

4 évet tanultam össz-vissz életemben, gimiben, azt is négy éve. Rengeteget fordítok angolról magyarra, igazából a szókincsemet és az eddigi tudásomat mind ennek illetve az állandó angol hang, magyar feliratos filmek nézésének köszönhetem. Egy angol feliratos videóból, filmből már egész sok mindent megértek, illetve a zeneszövegeket is tudom értelmezni úgy ahogy magamtól. Megszólalni viszont nem annyira tudok.

Szerintetek van esélyem, ha minden nap több órát foglalkozom vele?



2016. febr. 11. 14:44
 1/10 anonim válasza:
100%
Próbáld meg! :) Osztálytásam is ugyanígy van kb.
2016. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem 3 honap ehhez nagyon keves.
2016. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem. Lehet, hogy a 45%-os minimumot elered, de sokkal tobbre ne szamits. :(
2016. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanárnak kéne felbecsülnie a tudásodat. A leírtak alapján a szövegértési készséged nem alapfok, viszont az emelten a szóbeli meglehetősen húzós. Csinálj meg egy teljes emelt feladatsort, ellenőrizd magad a megoldókulccsal, és megtudod, hol tartasz. A levélre szakszerűen kell készülni, nem ártana egy tanár, de az első próbálkozásodat ide is felteheted, hogy megnézzük, milyen messze vagy az elvárásoktól.
2016. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Járok tanárhoz, most hogy végzek a gyakorlattal heti kétszer is.
2016. febr. 11. 15:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Ő már pár héttel ezelőtt szóba hozta hogy megíratna velem egy középszintűt mert szerinte simán megcsinálnám...akkor jártam hozzá két hónapja kb. heti egy vagy két alkalommal. Az emeltet nem mertem még említeni neki, mert eléggé letud oltani, nem akarom hogy azt higgye sokat gondolok magamról :) Csak azért gondolkodtam el rajta mert nyelvvizsgám még nincs, és ha nagyon ráfeküdnék sikerülhetne-e egy 60%. Én is érzem hogy ez nehéz lenne de hátha van sikerélménye itt valakinek/ismerősnek...
2016. febr. 11. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
4 év gimnázium után illik is a középszintűt megcsinálni, de a közép és az emelt között fényév van. Mondd meg a tanárnak, mit akarsz, mert különben nem tudja, mi a dolga. Neki kell látnia, hogy van-e esélyed. De a 3 írásbeli részt te is meg tudod csinálni magadnak.
2016. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi gimiben csak filmet néztünk, és igazából semmit se csináltunk... meg mint említettem már négy éve volt, azóta én sehol nem tanultam angolt egészen idáig, és négy év alatt azért felejt az ember, nyelvtant beszédet egyebeket. Az a kevés nem a gimiben ragadt rám...:) Mondani fogom neki, én most csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi egyáltalán lehet-e a többség szerint esélyem.
2016. febr. 11. 18:51
 9/10 Kisboltos ***** válasza:
34%
Ha egy B2-es nyelvvizsgát meg tudsz csinálni, amin nem csak laposkúszásban mész át, akkor 60%-os emelt érettségit is össze tudsz hozni, ha a megfelelő témákat átnézed szóbelire. Ugyanis ott már nem a sportról meg a családról kell beszélni.
2016. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is emeltezem most, igaz, nem középszintű tudással, de szívesen gyakorolok veled, ha van kedved. Levelezés, esetleg skype beszélgetés, akármi. Izgulok én is :) Ha van kedved összehozni valamit, írj nyugodtan privit :) és a beszéd gyors javítására ajánlom az italki.com-ot, ingyen találhatsz akár eredeti angol tanulótársakat is :) HAjrá! :))) N31
2016. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!