Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolt,...

Hogyan tanuljak angolt, otthon ingyenesen?

Figyelt kérdés
Minél hamarabb szeretném elsajátítani a nyelvet, az alapokat már tudom, 8 éve tanulom az iskolában, és kicsit otthon is. A magolás lassú, és hamar elfelejtem a szavakat, ha nem használom őket. Mit ajánlotok?

2016. máj. 3. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvass minél többet, nézz minél több angol videót/filmet, Duolingo, hallgass angol zenét, vezess angolul naplót stb
2016. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sorozatok, kedvenc filmjeid angolul + angol felirattal, esetleg.

Ahogy előző mondta, videók is királyak tudnak lenni! :)

Fanfiction angolul is sokat segíthet.

2016. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Una válasza:
Nyilván sok lehetőség van a tanulásra de meglehetősen személyfüggő melyik válik be. Figyelembe véve az előképzettségedet, azok a szavak amiket azt hiszed elfelejtettél alighanem passzív szókincsként ott vannak az agyadban. Előhívhatnád őket egy kurzus Duolingo-val ( [link] ) végig arra törekedve, hogy ne olvasd a feladatokat hanem hallás után próbáld érteni mit kellene fordítanod. Ha olvasol, hiába hallod a szöveget csak a szövegfordítási készséged fog javulni, a beszédkészséged alig. Így nem fogsz tudni ráállni az angol nyelvű filmekre ami később jól jönne. Fontos még az is, hogy igyekezz képzelt szituációkban beszélni. Képzeld el, hogy egy mosdót kellene találnod és mit mondanál idegenben, mi lenne a lehetséges válasz és azt megértenéd? Ha húsz ilyen képzelt szituációra felkészülsz onnantól az utca és szokványos szituációk már nem hoznak zavarba. Hasznos szó illetve mondatkincsed született ami nagyon ösztönző. Sokan belefáradnak a szótanulásba és elkeserítő amikor tapasztalják, hogy 3 ezer szó ismeretével nem tudnak rákérdezni egy címre, nem tudnak egy szendvicset vásárolni, nem tudják elmagyarázni, hogy elszakadt egy ékszíj, hol találnak autószerelőt és sorolhatnám. Csak az írott szöveg fordításával boldogulnak de azzal is csak egy irányban. Egy angol nyelvű mondatot megszerkeszteni már gondot okoz akár évtizedes tanulás után is. Ezért fontos a szövegértés és a mondatszerkesztés gyakorlása már akkor is ha valaki száz megtanult szónál tart. Ezek ráadásul aktív szókincsként hasznosíthatóak. Kitartást kívánok és egy idő után élvezni fogod a nyelvtanulást!
2016. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak szeretném nagyon szépen megköszönni, sikerült több téren is ösztönöznöd, a doulingo-t már használtam egy ideig, és nekem nagyon tetszett. Tényleg nagyon köszönöm, hasznos dolgokat írtál!
2016. máj. 4. 19:59
 5/5 Una válasza:
Igazán nincs mit megköszönnöd! Sokáig rosszul tanultam és sok energiám elment fölöslegesen. Erről itt írtam pár sort a Duolingoban [link] Nagyjából azt javasoltam a témanyitóban és egy hozzászólásban amit itt Neked is. Jól működik, szórakozom és élvezem, hogy nem tudnak megfogni a leckék vagy ha mégis akkor csak figyelmetlen voltam. Remélem Te is örömödet leled hamarosan az újrakezdésben! Üdv!
2016. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!