Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban mit jelent az ha...

Angolban mit jelent az ha alany után do/does van és utána ige?

Figyelt kérdés

pl:the government do say they are willing to enter talks with the protesters.



Értem a mondatot, hogy mit jelent csak azt nem látom tisztán, hogy miért kell a do is meg a say is



2016. máj. 4. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor szokták ezt használni , amikor ki akarják hangsúlyozni az igét.
2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen viszonylag ritkán van. Nyomatlkosítés, azr jelenti, hogy tényleg, igazán.


I do love you. - Igazán szeretlek.

2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szokták így mondani, mikor nyomatékosítani akarnak valamit, vagy megcáfolni.
2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam az iskolában, hogy a do/does ilyen esetben nyomatékosít.

[link]

"A felszólító módú mondatokban akár az "I want you to do something" (Azt akarom, hogy csinálj (csináljatok) valamit.) vagy az "I want you and me to do something." (Azt akarom, hogy te (ti) meg én csináljunk valamit.) jelentésben is állhat. A második esetben a mondat kezdete let us; az első eset jelöletlen formájában elmarad a you, és nem kerül sehogy sem kifejtésre. ("Improve your grammar!" (Fejleszd a nyelvtani ismereteidet!), de használják ennek a jelzett formáját is, amely "You improve your grammar!"; egy másik jelzett forma a "Do improve your grammar." Tiltó mondatban: "Do not argue with me" (Ne vitatkozz velem!) jelöletlen és "Do not you argue with me" jelölt alakban."

2016. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszokat! További szep estet kívánok!
2016. máj. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!