Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Visszamondjam a szóbeli...

Visszamondjam a szóbeli nyelvvizsgám ha úgy érzem reménytelen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Épp az érettségi hetén vagyok,azzal vagyok elfoglalva és az utóbbi időben sem volt időm készülni a szóbeli nyelvvizsgára,sajnos magántanárt is későn találtam, így az elején az irasbelire készültünk,azon már voltam. Azt úgy érzem talán meglesz. Most szombatra van időpontom a szóbelire de most néztem meg először a hallás utáni szövegértés feladatát is a megoldásokkal és úgy érzem hogy egyáltalán nem tudnám plusz jó ha tudok vagy 3-4 témát,szituációm még csak le sincs írva,max neten tudnék találni vmiket. Az ismerőseim azt mondják hogy próbáljam meg ha már befizettem de én nem szeretnék beégni és rosszul érezni magam hogy csak ott ülök és nem mondok semmit.

Irasbelim:dexam

Szóbeli:origó lenne


Szval menjek el vagy kérjem vissza a pénzt aminek csak a 40%át adnák vissza, tehát 13000ből kb 5000 Ft-öt. Kérlek segítsetek mert tanácstalan vagyok.

Ui.:pénteken is van még érettségi vizsgám.



2016. máj. 4. 21:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Menj el! Mondom ezt úgy, hogy tökéletesen átérzem, amiről beszélsz. A második nyelvvizsgám így lett meg. Nem akartam bemenni (origo szóbeli), mert gyűlölök égni és nem tudtam úgy felkészülni, ahogy akartam. Már az ajtóban voltam, amikor úgy éreztem, nem megyek be. És akkor anyukámmal beszéltem telefonon. Azt mondta, hogy soha nem fognak látni többé, ha égek, akkor kijövök és elfuthatok, de ha véletlenül belehúzok és sikerül, akkor az hatalmas dolog lenne. Vettem egy mély levegőt és belevágtam. Jól tettem, mert sikerült. Nem is rossz eredménnyel (pedig volt egy-két égő pillanat azért...) Egy szó mint száz, én ugyanezt tanácsolom neked: lehet, hogy ciki, de ez nem jelenti azt, hogy ne sikerülhetne. Gondolj bele, hogy mi van, ha mégis sikerül? Mennyire király lenne, nem? A két lehetőség:


- nem mész el és így esélyed sincs, hoyg sikerüljön

- elmész és vagy sikerül vagy nem (de legalább az esélye megmarad, ahogy nálam is annak idején)


Legalább azt a kis esélyt add meg magadnak! Sosem lehet tudni!

2016. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi szóbelire nem akartam bemenni se, sőt mikor kijöttem is úgy éreztem, hogy szörnyű lett.

Végül 100%-ot kaptam a szóbelire

2016. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj, második, eszembe juttattad a töri érettségi szóbelim, brrr... tesóm kint drukkolt, hogy nehogy megbukjak, kettes voltam világ életemben belőle. Tanultam sokat az érettségire, de nem sokat tudtam, túl sok adat volt, zúgott a fejem tőle. Rezgett a léc. Belehúztam, nagyon jól sikerült, ötöst kaptam és azóta is csak bámulom a papírt, hogy ötös van beírva, tök ki voltam akadva, hogy mekkora mázlim volt :D Tesóm sem igen hitte el, amikor meséltem neki. (2002-ben volt, nem tegnap, de a vizsgahelyzet szempontjából azt gondolom lényegtelen. :))
2016. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el,semmit nem vesztesz.. ha meg sem adod az esélyt,az rosszabb, mintha odamész,és megpróbálod,hátha.. amúgy a nem tudom,közép fokú nyelvvizsga-e,de ha igen,akkor meg aztán tényleg nincs miért aggódnod,tapasztalatból írom :) egyáltalán nem nehéz szerintem a szóbeli része, és középfokon nem azt fogják nézni hogy milyen spéci szituációt magoltál be a netről, hanem pl hogy milyen folyékonyan tudsz beszélni,hogy tudod kifejezni magad,meg talán a kiejtést is,de azt nem tudom.. szóval szerintem mindenképp próbáld meg :)
2016. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jó fejek szóbelin! Komolyan! Azt gondolom, az írásbeli a nehezebb. A szóbelire amúgy sem érdemes leírni előre semmilyen szitut! Úgy sem az lesz pontosan! Lazíts, mosolyogj, engedd el magad és egy adj egy esélyt a sornak! Hogy lehetne szerencséd, ha oda sem mész? :)
2016. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj be, maximum nem sikerül.

Sok sikert a nyelvvizsgához, az érettségihez. :)

2016. máj. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Bea0075 ***** válasza:
100%
2. számú válaszoló: Gratulálok. Szeretném megkérdezni milyen nehéz volt az szóbelid? Esetleg a témakörökre emlékszel még? Megköszönném, mert én is hasonló helyzetben vagyok.
2016. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Már csak gyakorlásnak, vizsgarutinszerzésnek is jó. Ha úgy adódik, (de lehet, hogy nem is), akkor legközelebb már ismerős lesz a helyzet, sokkal kisebb stresszel fogsz odamenni, mert volt főpróba. Hallás utáni értésen nem is égsz, hiszen ott nem látják közben, mit írsz, a szóbelin meg már épp elég makogást hallottak a vizsgáztatók ahhoz, hogy fel se vegyék. A szituációt fölösleges leírni, nem tudod, mi lesz. A témákhoz a szókincset nézd át, 1000 kérdés, de messze nem kell olyan mélységben, az túl sok.
2016. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Menj el! Ki tudja...

Nem mindig ér sokat, ha sokat készülsz, pl. én készültem, jól beszéltem, különtanár is azt mondta, h nagyon jó...

Aztán kikaptam egy kukagyereket, 65% lett XD

Nem azért, mert rosszul beszélek. Osztályzóvizsgám ötös lett angolból. Szóval nem tudhatod.

2016. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj el!!! Alig tanultam ra es sikerult elsore. BMEn voltam
2016. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!