Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek megszólalni angolul?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kezdtem el angolul tanulni autodidakta módon, azóta szerintem már egy használható szintre eljutottam. Könyveket olvasok, filmeket nézek, minden nap több órát töltök tanulással. Már cseteltem amerikaiakkal Interpalson meg különböző játékokon, ott megértettem amit mondtak és én is ki tudtam fejezni magam. De, ha élőben kell megszólalnom, egyszerűen lesokkolok. Sosem volt, aki kijavítson, így sok szó kiejtésében máig sem vagyok biztos, hiába hallgatom meg ezerszer vagy nézem meg fonetikusan. Még a szüleimnek és a barátaimnak sem merek megszólalni, pedig tudom, mit kéne mondanom, de egyszerűen nem megy, mert állandóan az lebeg a szemem előtt, hogy nagyon béna a kiejtésem, és nem akarok beégni. Anyanyelvi környezetbe szeretnék kimenni, de egyelőre erre nem lesz lehetőségem. Egyébként amerikai angolt tanulok, így inkább oda szeretnék eljutni, de ez valószínűleg csak felnőtt koromban fog megvalósulni. Szerintetek mit csináljak? 13/L
2016. máj. 4. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn is így vagyok vele. Nem merek megszólalni, mert fèlek hogy szar a kiejtèsem. Èn annyit szoktam tenni, hogy itthon a csaladomnak csak úgy simán elkezdek angolul beszèlni. Okè hogy nem èrtik, nem is az a cèlom, csak hogy szokjam a termèszetes beszèdet. Te is kezdd így. Aztán utána egyii barátnőned kèrd neg aki tud angolul hogy beszeljen veled. Ne fèlj mert ugyse fog kiröhögni mert segiteni akar. Max akkor tennè meg ha közben azt gondolnád magadrol hogy hahh nekem milyen jó kiejtèsem van ezt figyeld. Na de ez nen igaz. Èpp ezèrt ne izgulj. Egy embert kèrj meg ès jó lesz:)
2016. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindeképp az az első lépés, hogy meg kell szólalnod.


Ha nem megy mással, akkor egyedül. Komolyan :)

pl. voaenglish.com , meghallgatod az mp3-at, ott van a teljes szöveg is, aztán eleinte a szavakat ismételed, majd félmondatokat, majd mondatokat, a hallott szöveg után, mindig meg-megállítod, és hangosan (!) kiejted, úgy ahogy hallod. Gyakorold, amíg már nem okoz gondot. Aztán jön a tükör, ez a második próba. Dobj fel egy témát, akármit és beszélj magadnak róla 5 percen át úgy, hogy tartod a saját tükörképeddel a szemkontaktust. Ez is csak úgy ér, hogy hangosan beszélsz, gondolatban nem használ :))) Ha már jól eldumálgatsz a tükörképeddel, akkor jöhet az interneten egy kis chatelés, aztán élő beszéd. :)

Van, akinek ez néhány hét, van, akinek hónapok.

Nem az a fontos, hogy hibátlanul beszélj (az anyanyelvűek sem beszélnek hibátlanul!!!), hanem az, hogy merj beszélni. Akárhogy is, meg fognak érteni! :) Csak merd hangosan kimondani! :) Sok sikert! Jó úton jársz! :)

2016. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. máj. 4. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A felolvasás is jó, akkor is hallod a saját hangodat és kénytelen vagy kiejteni. A rossz kiejtés is jobb, mint a semmilyen kiejtés.
2016. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a baj,hogy főleg 'fogyasztom' a tartalmakat, nem pedig létrehozom.. szóval így se a beszéd,se az írás nem az igazi. Annak ellenére,hogy netes tesztek viszonylag jók,mert ott ugye nincs fogalmazás és beszéd:)


Esetleg ezt is meg lehet próbálni,de azért nem tuti szerintem:)

[link]

2016. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt, megfogadom a tanácsokat! :)
2016. máj. 5. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!