Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki tanulni a...

Hogyan kezdjek neki tanulni a B2-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Tavaly volt a nyelvi előkészítő évem, ahol sok angolom volt. De a helyzet az, hogy ez az év teljesen, de tényleg totálisan kiesett, és elfelejtettem beszélni angolul. A jó hír, hogy a nyelvtant mindig is szerettem, és van vastag Oxford könyvem, amit átvettünk, és szerintem ha nekiülök, akkor a nyelvtan az menni fog, szóval vegyük úgy, hogy az rendben. De van egy akkora problémám, hogy beszélni sosem tudtam angolul, és utáltam is felelni, így nagyon félek a szóbelitől. Augusztusban szeretnék menni B2-es nyelvvizsgára, és úgy tervezem, hogy amint vége a sulinak, nekiülök tanulni, mert a következő évben már nem szeretnék a nyelvvizsgára figyelni, mert ha elrontom az első félévet, akkor az nem jó.


Alapjáraton a TELC komplexre gondoltam, de a komplex-szel az a baj, hogy egy napon van a szóbeli és írásbeli is. Magáról a TELC-ről pedig kellene egy pár tapasztalati vélemény. És hogy érdemes-e komplexre menni, vagy inkább külön?


Ha valaki túlesett ezen, akkor le tudná írni, hogy ha rászánom magam, akkor mégis mivel kezdjem a tanulást, és mire számítsak, honnan szedjem elő a tételeket? És hogyan fejlesszem a szókincsemet, és a magnós részt? (mert hallani sem hallom az angol akcentust, nagyon idegesít)


De a nyelvet szeretem, és szívesen tanulom, de nem tudom, hogy kezdjem el, és milyen forrásokból? Mert a net tele van ilyen összetákolt semmilyen oldalakkal...és azt sem tudom, hol keressem.


Magyarán minden érdekelne.



2016. máj. 5. 20:09
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia :)


Nagyon jó ha jól tudod a nyelvtant. A nyelvvizsgánál a levélnél nagyon jól fog jönni . Azonban a B2 nél fontos a szókincs. Nem kell az összes szót érteni ,de azért nem árt megtanulni pár hasznos kifejezést .


Én BME nyelvvizsgám voltam augusztusban . Jártam előkészítőre nagyon hasznos volt . Sokat tanultunk. Én azért tudom ezt ajánlani mert itt nincs nyelvtan. Külön napon van a két vizsga. A szóbeli nagyon egyszerű. A vizsgáztatóval kell csak beszélned nincsen bent másik nyelvvizsgázó. Tételek , próba feladatok rengeteg van fent az interneten. Milliónyi . Ki van dolgozva az BME angol tétel. + olvasós szöveg van plusz egy írás . Teljesíthető. Agusztus végén lesz nyelvvizsga legközelebb .


Ha végig csinálod a BME feladatokat biztos , hogy át fogsz menni.


TELC nehéz azonban megteheted azt is hogy csak a szóbelit vagy az írásbelit fizeted be. Így csak egyre mész és legközelebb majd a másikat .


Remélem tudtam segíteni .


Írj ha van kérdés.


18/L

2016. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia


Akkor azt mondod, hogy inkább a BME jobb lenne? Mert én is gondolkoztam a többin, de még mindig nem tudom, hogy melyik legyen.


Ha valaki megkapja a nyelvvizsgát, akkor az mindenkinek egyforma, tök mindegy melyik nyelvvizsgát tette le? Mármint ha van 2 embernek 1-1 B2, akkor senki nem mondja meg, hogy hol rakta le? Csak azért érdekelne, mert a tanár akkor miért akarja annyira a TELC komplexet, ha mind ugyanaz? Hogy többen bukjanak meg?

2016. máj. 6. 00:07
 3/4 Papi Gonzales ***** válasza:

szerintem nyelvvizsgán vagy általánosságban nyelvben nem a nyelvtani rész a nehéz, az megtanulható...szókincs!


az akkor valósan fejlődni ha aktívan használod:

nézz olvass angol dolgokat

keress egy penfriend-et...vannak rá weboldalak

2016. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia első voltam :)

Talán azért akarják azt mert sok feladatuk van onnan vagy ott nyelvtanárok a telc híres stb....

2016. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!