Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet mennyire nehéz...

Garpe kérdése:

Melyik nyelvet mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

A "mennyi energiát fektetsz bele" és hasonló közhelyek, igazak, de most nem jó válaszok!


Szeretnék egy új idegen nyelvet megtanulni, napokban tettem le az angol felsőfokú nyelvvizsgát, jó nyelvérzékem van, habár egy kissé "kényelmes" vagyok. 2 évig tanultam németül, néhány órát áldoztam oroszra illetve spanyolra. Alapvetően a Spanyol, az Orosz, a Latin, Eszperantó, illetve a Német nyelv vonz. De bármilyen egyéb nyelvről szívesen hallok.


Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Melyik nyelven mennyi idő alatt, milyen intenzív tanulással, meddig jutottál és mennyire találtad nehéznek.



2016. máj. 6. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Minden gyerek kb. azonos korra tanulja meg az anyanyelvét. Az egyes nyelvek nehézsége csak szubjektív dolog, függ az addig ismert nyelvektől többek között.


Egy olasz pillanatok alatt megtanul spanyolul, egy kínai jóval nehezebben. Ugyanis nem rokonnyelvek. Nincs nehéz és könnyű nyelv, csak hasonló vagy idegen nyelvcsaládból származó, a könnyűség egy szubjektív dolog.

2016. máj. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
És senki ne jöjjön azzal, hogy a német hogy ragoz, az angol meg hogy nem. A német nyelv nehézsége a táblázatok bemagolásával véget is ér, míg az angolból a felsőfok a nehezebb, pont a szabályokba nehezen rendezhető dolgok miatt.
2016. máj. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Heló!


Német, intenzív kurzus a Karlsplatz közelében. 4 hét, ez sokat segített a saját tanuláson kívül. Ígí meglet a b2-b1 szint körüli beszéd - ami msot már jóval több, szakmai némettel.


Előttei skolában taunltam, de al egminimálisabb időt fektettembele, valamint iskola utáni 4 évben pár mondaton kívül nem foglalkoztam a némettel.


A középiskolai anyag msafu, ha használni is akarod atudásodat Németországban. Önképzés+ olyan tanfoylam, ahol végig németül beszélnek a legjobb.


Amit neked javasolnék, az a holland, ha az angol jól megy, és a német is érdekel.

2016. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Nem olvastad el a kérdés kiegészítését ("közhelyek", bár amit írtál, az tudományos tény), így igaz de számomra teljesen irreleváns és használhatatlan választ adtál, amit ráadásul már eddig is tudtam.

#2 Érdekes meglátás, de nem válaszoltál a kérdésre.

#3 Köszönöm kiváló válasz! :) A holland jó ötlet (egy keveset tanultam már).


Szívesen látok még további válaszokat!

2016. máj. 6. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Én azt javasolnám, hogy tanulj meg egy szláv (orosz), egy germán (mint már írtad tudsz angolul, szóval ez így oké) és egy latin (pl. spanyol) nyelvcsalásba tartozó nyelvet, mert utána szerintem könnyebb lesz az összes többi nyelvet elsajátítanod. (kivéve az ázsiai nyelveket)

Én franciául tanulok gimiben már 3. éve, nekem elég jól megy, bár még mindig csak B1-es szinten állok. (idén érettségizem franciából). Szóval én 3 év alatt, közepes intenzitással, magántanár nélkül, a suliban 3 év után B1-es szinten állok. Nemrég kezdtem spanyolul tanulni, és nagyon hasonlít a franciához, így mindent 2x gyorsabban tanulok meg. (legalábbis szerintem)


Én az angolt nehezebbnek találtam a kiejtés miatt, mint a franciát (nagyon könnyű franciául olvasni, mert mindenre szabály van, nem úgy mint az angolban), és én ez utóbbit jobban is szeretem. De természetesen ez emberfüggő.


Az eszperantó nyelvnek gondolom tudod a történetét. (kísérlet egy egységes nyelvre az Unióban, hogy ne kelljen mindig fordítani, de nem nagyon jött össze a dolog) Nem tapasztalatból, hanem más emberektől hallott vélemények alapján mondom, hogy 3 hónap után le lehet tenni egy középfokú eszperantó nyelvvizsgát, ha intenzíven tanulod. Állítólag kivételek sincsenek az eszperantó nyelvtanban.


A többi nyelvről csak annyit tudok, amennyit mindenki más. Sok sikert! :)

2016. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pl. sosem értettem, miért nehéz egy ragozó nyelv. Jó, persze, azt értem, hogy ahol olyan ragozás van, mint a spanyolban, az már bonyolódik, de pl. a német ragozáson mit vagyunk annyira besz**rva, amikor, a magyarban is ragozunk? Szerintem magyar aggyal nagyon könnyű az ilyesmit megérteni.
2016. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm, tetszik a javaslat. Javaslatod alapján, most neki álltam az eszperantónak, aztán ősztől pedig kimondott tanfolyam keretében neki vágok az orosznak.

Az eszperantó nagyon teszik és rendkívüli módon hasznosnak találom.


#6 Nem a kérdésre válaszoltál. A ragozás nem szempont. Mostanság arra jöttem rá, hogy amikor egy nyelvet tanulunk, meg kell tanulnunk a nyelv gondolkodás módját. Igen, magyarként könnyebb elfogadnunk és megértenünk a ragozás lényegét, viszont sokkal nehezebb egyáltalán elfogadnunk a nyelvtani nemeket és névelőket. Megtanulni viszont ugyan olyan bonyolult mint egy olyannak aki nem ismer ilyen jellegű nyelveket. Ezt a témát viszont inkább vitassuk meg a megfelelő kérdés alatt.



Szívesen látok további válaszokat, tapasztalatokat! :)

2016. máj. 29. 17:30
 8/8 anonim válasza:

Én egyetemen tanulok anglisztikán, jövőre minorszakom lesz az orosz nyelv. Azért választottam, mert egyrészt szláv, másrészt a jelenlegi helyzet szerint hasznos lehet a jövőben (főleg, hogy az a generáció, akiket még tanítottak idehaza oroszul, már lassan eltűnik, meg sokan nem is sajátították el), továbbá közepes nehézségű. Németet is tanítottak (:D) gimiben, viszont egyetem után mindenképp elsajátítom, szerintem tégy te is így, az angol-német alap Európában, és a német se túl bonyolult. A holland az angol-német páros mellé már csak desszert.


Az eszperantót csak abból a szempontból tudom ajánlani, hogy több nyelvből összeolvasztottak egy lebutított változatot, ami megerősíti az indoeurópai nyelvek elsajátítását, ezen felül tényleg fölösleges.


És ha te vagy az ász, akkor egy keleti nyelvet is megtanulhatsz, viszont azok tényleg nehezek tudnak lenni. Vagy megtanulsz arabul, az a legkeményebb mag, de a migráció miatt és az arab befektetőknél nagyon hasznos (fogynak ki az olajból, turisztikába megy a pénzük nagy része).

2016. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!