Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az ember olyan nyelvi...

Ha az ember olyan nyelvi környezetbe költözik, mint amilyet tanulni szeretne, mennyi idő alatt lehet megtanulni a nulláról egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Feltételezzünk az illetőről az átlagnál valamivel jobb tanulási és kognitív képességeket.
2016. ápr. 21. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

-ha nincsenek alapok, ez bizonyos kor után már nem működik, iszonyú hibásan és az is iszonyú lassan fog menni

-anyanyelvi környezetben is kell a nyelviskola, nyelvtanár, mivel azt már nem anyanyelvként kezeled, ez ismét ténykérdés.

Ha ilyen egyszerű volna, én is kiköltöznék mindig 1 évre valahova, aztán "csak rám ragad" ... nem így megy ez. Mindenképp szedd össze magad kb közép szintre, és ha úgy mész ki, na az már nagyon nyerő!!

2016. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, én is nyelviskolával együttesen gondoltam természetesen.
2016. ápr. 21. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyelvet folyamatosan tanulja az ember. Én kis koromtól tanultam németet, kint élek 6 éve, és még mindig vannak hibáim, amit észreveszek, de hát akkor már kimondtam.:)


Meg ugye az anyanyelvünk is folyamatosan újul, vannak tájszólások, szófordulatok. Ezek miatt én azt mondom, ha 20 év múlva itt leszek, akkor is fog új dolog jönni.


Egyébként előzőnek igaza van, egy jó középfok kell, hogy elkezdhesd igazán megtanulni a nyelvet, anyanyelvi környezetben. Külömben csak azt érzed hogy nem jutsz 5-ről a 6-ra.

2016. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nyelviskolába is jársz mellette, akkor elég gyorsan. Főleg ha használnod is kell a nyelvet naponta suliban vagy munkában.

Szerintem egy év alatt teljesen jól meg lehet tanulni, úgy hogy szinte bármit elmondj az adott nyelven. Az meg rajtad múlik, hogy mennyire tanulod meg a nyelvtani szabályokat.

Az is számít, hogy most milyen nyelveken beszélsz, mert azok is segíthetnek.

2016. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha jársz mellette suliba is, akkor az úgy oké persze.

de akkor se lehet ezt megjósolni, ahhoz ismerni kéne téged :)

2016. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!