Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Utólag lehet emelt szintű...

Utólag lehet emelt szintű angol érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Júniusban végzek a főiskolán nincs nyelvvizsgám. Arra gondoltam, hogy talán könnyebb lenne egy emelt szintű angol érettségi, mint a nyelvvizsga. Úgy halottam a rádióban, hogy egyenértékűek. A főiskolán elfogadják-e?

2016. máj. 6. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet utólag, csak nyilván pénzbe kerül.

Egyenértékű (papiron), szóval elfogadják.

Szerény véleményem szerint a nyelvvizsga könnyebb és ugyanannyiba kerül, nem csak ősszel és tavasszal lehet tenni, de te tudod.

2016. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi ezt nagyon át kell gondolnom.
2016. máj. 6. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Az felsőoktatásban nyelvvizsgát kérnek a diplomához és nem érettségit. Egyenértékű? A szintje hasonló talán, de a diplomához nem fognak neked elfogadni semmilyen érettségit. Nyelvvizsga kell.
2016. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 butaságokat beszélsz. Egy 60%-is emelt érettségi megfeletethető egy B2-es középfokú nyelvvizsgával.
2016. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Igen, ha idegen nyelvből, esetleg nemzetiségi nyelvből tesztek sikeres emelt szintű érettségi vizsgát, akkor 60 százalék fölött középfokú (B2-es), 40 százalék fölött pedig alapfokú (B1-es) komplex, államilag elismert nyelvvizsgának számít az érettségitek. Ezt az érettségi bizonyítvány vagy érettségi tanúsítvány megfelelő záradéka hitelesíti, tehát nincs szükség külön elismertetési eljárásra ahhoz, hogy ugyanúgy használjátok, mint bármelyik nyelvvizsga központ által kiállított, kemény fedeles nyelvvizsga-bizonyítványt. Ebbe beletartozik az is, hogy a diplomátok megszerzésénél, ha 60 százaléknál jobb eredményt értetek el, középfokú nyelvvizsgaként beszámíthatjátok"

(Eduline)

2016. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Érettségit érettségi-időszakban lehet tenni. A rendes az most van, a pót meg októberben. (viszont akkor idén nincs meg a diploma)


Az emelt szintű érettségi szerintem nem könnyebb, mint a nyelvvizsga, főleg ha tényleg egyenértékűnek akarják tekinteni.


Hogy a főiskola mit és milyen feltételekkel fogad el, arról a legbiztosabb magát a főiskolát kérdezni, de én még ilyenről nem hallottam, hogy valaki a diplomához érettségit tegyen :D


Ha létezik ilyan, akkor meséld majd el nekünk is

2016. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne érettségit tesz a diplomához, az ő érettségije egyenértékű lesz egy nyelvvizsga-bizonyítvánnyal, ergo vn nyelvvizsgája (államilag elismert)...

Érdekes, hogy nem hallotatok erről, ez egy elég közismert tény.

2016. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké utána érdeklődöm. Mindenkinek köszi a választ.
2016. máj. 6. 10:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell utánaérdeklődni, ez tény, méghozzá több mint 10 éve. Viszont semmiképp nem javaslom az emelt érettségit, nem is értem, miből gondolod, hogy könnyebb. Ez nem középszint! Egy középfokú nyelvvizsga gagyi, ráadásul a vizsgaközpontok anyagi érdeke az egykori monopolizált Rigó utcával ellentétben éppen az emberséges bánásmód. Az emelt érettségi kifejezetten szivatós és egyenértékű a többi feladattal a nyelvhelyességi rész, ami a vizsgák egy részében már nincs is. A szóbeli témái is meglehetősen meredekek.
2016. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Három év emelt szintű angol érettségi feladatokat oldottam meg és elég jól ment.
2016. máj. 6. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!