Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért utálja mindenki a német...

Miért utálja mindenki a német nyelvet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem utálja mindenki, én sem, csak nem szeretem.
2016. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem utálom, de nagyon rossz a nyelvérzékem, képtelen vagyok szavakat tanulni. Az angol meg körülvesz, nem kell célzottan szavakat tanulnom.
2016. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez szubjektív.

Egy ellenérzésnek nincs feltétlenül oka.

Én pl. nem bírom elviselni úgy általában "a németeket" (jobb híján használom ezt a kifejezést, nem szeretek általánosítani) - félreértés ne essék, kivételek vannak, mint mindenhol. Sokukat viszont felszínesnek, képmutatónak, hidegnek és nagyképűnek találtam számomra egészen furcsa igényekkel.

Éltem Németországban, és szívemből gyűlöltem (pedig jó munkahelyem volt).

Soha többé nem szándékozom Németországba menni, ezért teljesen feleslegesnek érzem, hogy tovább gyötörjem magam egy olyan nyelvvel, aminek a hangzása sem tetszik.

A szakterületemen az esetleges német kollégák úgyis beszélnek angolul, szóval ezért is felesleges számomra.

2016. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretem a német nyelvet.
2016. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
végre valaki :)
2016. máj. 7. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretem! :)
2016. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szarul tanítják. Ha 8 év tanulás után tudnék akár két mondatot is kinyögni, nem utálnám.
2016. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Akinek az angol volt az első idegen nyelv, gyakran nehéznek találja a németet és ami nem megy, azt az ember hajlamos megutálni.
2016. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeretem a német nyelvet. Folyékonyan beszélem.

Azért "utálják" sokan, mert a német nyelv egy kezdőnek brutálisan nehéz, és összetett.

3 nyelvtani nem, determinánsok, 4 eset, névszóragozás, melléknévragozás, igeragozás, összetett igeődő képzése, V2-szabály, mellékmondati szórend, hangsúlyos és nem hangsúlyos igekötők, igék valenciája, zu+Infinitiv szerkezet és kivételei, és ez csak pár dolog, amivel a kezdő nyelvtanuló találkozik.

Az első egy-két évet végig kell szopni, szó szerint, de ha az ember nagyon komolyan megtanulja az alapokat, utána szinte gyerekjáték a német nyelv.

2016. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!