Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán milyen formai...

Nyelvvizsgán milyen formai követelményei vannak a levélnek? (lent)

Figyelt kérdés
ECL B1-es nyelvvizsgáról van szó, ha jól tudom itt egy informal és egy formal levelet kell írni. De már 3 féle képen mondták, hogy írjam meg... bekezdések egy ujjal beljebb, vagy épp az, hogy ne legyen bejjebb hanem egy sort hagyjak ki stb....
2016. máj. 10. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapfokún nem hiszem, hogy kifejezetten belekötnének a formai dolgokba, én középfokút csináltam, és mindig is úgy választottam el a bekezdéseket, hogy beljebb kezdtem, de szerintem ha egyértelmű, hogy te azt külön bekezdésnek szánod, akkor nem lesz probléma ebből, a sorkihagyás azért nem a legjobb szerintem, mert időnként volt olyan problémám, hogy épphogy elég volt a hely, amit megadtak, habár nem pont angolnál, ott bőven több helyet hagynak az ilyenekre, mint ami szükséges lehet.

Arra is figyelj, hogy nem szabályszerűen egy hivatalos és nem hivatalos levél van megadva feladatnak, amikor én voltam nyelvvizsgázni, meg is lepődtem, hogy nekem mindkét levelem nem hivatalos volt, néhány ismerősöm pedig be is nézte, mert előttük is az volt, hogy egy hivatalos és egy nem hivatalos. Persze szintén nem gondolnám, hogy alapfokún ilyennel variálnának, de azért a későbbiekre vonatkozóan sem rossz döntés erre odafigyelni :)

2016. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!