Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy aktivizálhatnám a leghaté...

Hogy aktivizálhatnám a leghatékonyabban a passzív angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

4 éve szereztem angol általános középfokú nyelvvizsgát, akkor igen jó, aktív nyelvtudásom volt.Azóta aktívan nem használtam a nyelvtudásom, de hetente angol nyelvű, magyar feliratos filmeket néztem, néha angol hétköznapi cikkeket olvastam.

Pár alkalommal írtam angol nyelvű hivatalos e-mait, szöveget és tárgyaltam is idegen nyelven munkámból kifolyólag, de ehhez azért utána kellett néznem pár szónak.

Most új munkahelyre kerülök, ahol néha kell használnom az angolt (levelezések, telefon, egyéb kapcsolattartás), mivel titkárnő leszek egy külföldi ügyfelekkel is rendelkező tanácsadó cégnél.


Eléggé vizuális alkat vagyok, így arra gondoltam,

- átnézem a nyelvvizsga tanfolyamos anyagomat, mert sokszor a színekről, ábrákról beugranak dolgok,

- frissítem a hivatalos levelezésekről tanultakat (pl. szófordulatok, formai követelmények)

- talán sikerül pár szakszót "mélyen" memorizálni

- hallásértési feladatokat oldok meg ( telefonbeszélgetés, időpont foglalás, reklamáció stb. témában)


Nektek mi vált be?


2016. máj. 13. 11:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!