Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A következő ragokkat mikor,...

A következő ragokkat mikor, és hogyan használjuk?

Figyelt kérdés

"Au","de","en","à","avec" és a "pour"-t.


Válaszadó(k)nak előre is köszönöm.


2016. máj. 13. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem ragok, hanem - ha jól tudom a magyar elnevezését - előljárók(prépositions).

Az au, de, en és à prepozícióknak annyi használata van, hogy azt képtelenség leírni.

Az "avec" a magyar val-vel-nek, a pour (legtöbbszöt az -ért, érte ragnak.

A rag fraciául suffixe.

Néhány példa:

Je vais A l'école POUR apprendre AVEC mon professeur, j’espère qu'il va être AU rendez-vous.

J'ai décidé DE me rendre EN France, AU Havre, POUR parler AVEC DE vrais français.

2016. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

"Megyek az iskolába tanulni (tanulásért) a tanárommal,reménykedem,hogy lesz találkozója.(Úgy) Döntöttem elmegyek Franciaországba,Havreba,a beszélésért az igaz(i) franciákkal".Jól forditottam?

2016. máj. 13. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Je vais A l'école POUR apprendre AVEC mon professeur, j’espère qu'il va être AU rendez-vous.

J'ai décidé DE me rendre EN France, AU Havre, POUR parler AVEC DE vrais français.


Elmegyek az iskolába, hogy tanuljak a tanárommal (a tanulásért), remélem, hogy ott lesz a randevún (találkozón).

Elhatároztam, hogy elmegyek Franciaországba, Le Havre-ba, (azért), hogy valódi franciákkal beszéljek. (A beszélésért.)

2016. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezzek szerint eleljtettem néhány hibákat.

Köszönöm,hogy kijavitottad!

2016. máj. 13. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is.

Megkérnélek azonban, hogy ezentúl (legalább zárójelben) írd oda a kérdéseidhez, hogy "francia".

Többször is megnézem az oldalt naponta pihenésképpen, és a francia kérdésekre gyorsabban válaszolok.

Erre a kérdésre is csak véletlen kattintottam rá. :)

2016. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek nem ragok, hanem prepozíciók.
2016. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit írtam én, kedves utolsó válaszoló?

"Ezek nem ragok, hanem - ha jól tudom a magyar elnevezését - előljárók (prépositions)."


Ezt.

2016. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!