Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egyből középszintű...

Lehetséges egyből középszintű nyelvvizsgát tenni valamilyen nyelvből?

Figyelt kérdés

Német nyelvre gondoltam. Semmilyen alapom nincs hozzá (leszámítva az általános iskolás években "megtanultakat").


Milyen hosszú egy ilyen kurzus? Mit kell tudni még róla?



2016. máj. 15. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsgának nem feltétele semmilyen előképzettség, tehát nem kell kurzus, tanfolyam, csak maga a nyelvtudás, ami tök mindegy honnan van.

És persze lehet rögtön középre menni, igazából az alapfok felesleges is..

Csak jelentkezned kell valamelyik vizsgaközpontba és már mehetsz is vizsgázni :)

2016. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ezek a szintek a nyelvvizsgáknál nem azt jelölik, hogy előbb az eggyel korábbi fokozatot kell megszerezni, én németből felsőfokú nyelvvizsgát tettem, elsőre, tehát előtte nem volt semmilyen nyelvvizsgám belőle.


A nyelvtanfolyamok elég változó hosszúságúak, hiszen nem mindegy, hogy a nulláról kell indulnod, vagy azért van stabil alapod és haladó kurzusra tudsz járni. Az sem mindegy, milyen gyakran van a nyelvóra, melyik nyelviskolában, mennyire intenzíven a nyelvvizsgára készít fel stb. Tehát pontos információkért nézelődj a nyelvvizsgák honlapján (egyelőre várost se írtál, szóval nézz körül, milyen lehetőségeid vannak a környékeden).

2016. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Te kevered a dolgokat.


A nyelvvizsga az csak egy vizsga, ott nem tanítanak meg nincs tanfolyam, csak vizsga. Kezdheted bármelyik szinttel, akár tehetsz emelt szintű nyelvvizsgát akkor is, ha sosem nyelvvizsgáztál még. Nem kell hozzá semmilyen előkövetelmény.


A nyelvtanfolyam az más, ott tanítanak is, az általában jó drága, hosszuk változó.

2016. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!