Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segíthet az angol tudásom...

Segíthet az angol tudásom fejlesztésében (nagyon alapszinten beszélek) ha angol nyelven, angol felirattal nézek filmeket?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, söt akkor még inkább, ha nem használod a feliratot, hanem csak hallgatod a szöveget. De nem kell "erövel" megérteni, ahgyd, hoyg menjen melletted a szöveg és figyeld a történetet. Idövel - föként ha többször megnézed ugyanazt a filmet - észreveszed, hogy egyre több szövegrészt értesz.


Tpaasztalatom szerint a felirat elvonja a figyelmet a beszélt szövegröl és nem alakul ki benned a hallás utáni szövegértés.

2016. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elkezdtem nézni egy sorozatot (magyar felirattal már láttam korábban) olvastam az angol feliratot, de néha próbáltam csak a hallásra hagyatkozni.

Mit ne mondjak, kb a tizedét, ha értem :(

És persze felirattal sem sokkal jobb.


Hogy csináljam? Amelyik kifejezést nem ismerem, szótárazzam?

2016. máj. 20. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, egyszerüen csak hallgasd, ne akard erövel megérteni és szótározni sem érdemes. Egy idö múlva hirtelen elkezded érteni, mert megszokod a beszédet.


Tudom, nehéz elhinni, de ez tényleg így van, és ha ugyanazt a filmet többször megnézed, akkor egyre több minden lesz érthetö.

2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én ki szoktam szótárazni és utána újra megnézni. Nagyon sok videót és filmet néztem már felirattal, meg anélkül. Most már nem szótárazok, a legtöbb filmet megértem, főleg, ha egyszerű a nyelvezete pl. animációs filmek.

Tehát szerintem ezzel jobban meg fogod érteni a beszédet, de mellette jó, ha tanulsz nyelvtant, csinálsz mindenféle feladatokat, mert azokat a szavakat fogod kihallani, amiket ismersz. Nekem legalábbis így működik.

2016. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!